World News in Polish

BPT Futures Warszawa: Ciemachowski i Groszek odpadają z turnieju

VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa nie przynosi szczęścia polskim plażowiczom. Faza grupowa okazała się nie do przejścia dla kolejnej pary. Z gry o ćwierćfinał odpadli Igor Ciemachowski i Piotr Groszek. Polaków w dwóch setach pokonał Austriacki duet, który na dystansie każdorazowo okazywał się lepszy.

AUSTRIACKA DOMINACJA

Jako ostatnia szansę walki o rundę 12 dostała para Igor Ciemachowski i Piotr Groszek. Rywalami Polaków na tym etapie okazał się duet Austriaków – Leitner L./Pascariuc P.

Szczęście od początku nie sprzyjało Polakom, bowiem już od pierwszych minut byli kilka punktów w plecy. Gonienie rywali nie było łatwe, szczególnie, że Austriacy byli skuteczniejsi w ataku i wystrzegali się błędów własnych, prowadząc na początku 8:4. Choć biało-czerwony udało się nadrobić część zaległości, to i tak nie zdołali przejąć inicjatywy (14:16). Było blisko, niemniej po chwili ze zwycięstwa cieszyli się rywale – 21:19.

Druga odsłona spotkania miała bardzo podobny przebieg. Choć set kontrolował austriacki duet, to strata Polaków z początku nie była wcale duża – 6:8. Na dystansie przeciwnikom udało się jednak wypracować solidną zaliczkę, która przyniosła im korzyści pod koniec (16:10). Polka para ruszyła do ataku, lecz nieco za późno, a set zakończył się wygraną Austriaków 21:18.

Porażka jest równoznaczna z odpadnięciem z turnieju. Ze względu na przegrane w fazie grupowej żadna z polskich par nie awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału. Dwa duety dostaną jednak szansę gry w rundzie 12. Na tej przywilej mogą liczyć – Maciej Rudol z Michałem Koryckim, oraz Tomasz Jaroszczak i Jarosław Lech.

Ciemachowski/Groszek (POL) – Leitner L./Pascariuc P. (AUT) 0:2
(19:21, 18:21)

Artykuł BPT Futures Warszawa: Ciemachowski i Groszek odpadają z turnieju pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.