World News in Polish

Sparingowe granie w Budzyniu

KS Piła, Gedania Gdańsk, KSG Warszawa, Sokół & Hagric Mogilno, to zespoły uczestniczące w przedsezonowym Turnieju o Puchar Posła Grzegorza Piechowiaka. Zawody odbyły się w dniach 30.08 – 1.09 w Budzyniu.  Sokół przypomnijmy to beniaminek TauronLigi zaś Gedania i KSG Warszawa już niebawem zadebiutują na boiskach I ligi.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się dwa spotkania. KS Piła zmierzył się z Gedanią Gdańsk. W przeciągu całego meczu pilanki były zespołem zdecydowanie lepszym od ekipy z Trójmiasta, Pewnie wygrały pierwszego seta, gra KS Piła zacięła się na moment w secie drugim, co wykorzystały z zimną krwią przeciwniczki. Szybko jednak wróciły one na swoje tory i w kolejnych dwóch setach nie dały już swoim rywalkom najmniejszych szans.  Najlepszą zawodniczką po stronie zwycięskiej została Paulina Jagła, zaś w ekipie z Gdańska wyróżniono Otylię Pikulę.

W drugim meczu Sokół & Hagric Mogilno zmierzył się z KSG Warszawa. Beniaminek TauronLigi sensacyjnie uległ niżej notowanemu rywalowi. Zaczęło się jednak zgodnie z przewidywaniami, od szybko wygranego seta przez Sokół. Dwie kolejne partie wygrały jednak warszawianki po zaciętej walce i minimalną różnicą punktową. W ostatnim secie siatkarki KSG poszły już za ciosem.  MVP po stronie KSG wybrano Jagodę Michałek, zaś najlepszą zawodniczką Sokoła została Weronika Fojucik.

Wyniki pierwszego dnia:

KS Piła – Gedania Gdańsk 3:1
(25:17, 19:25, 25:16, 25:17)

Sokół & Hagric Mogilno – KSG Warszawa 1:3
(25:13, 26:28, 23:25, 20:25)

Drugiego dni zawodów zaplanowano trzy mecze. W pierwszym Sokół & Hagric Mogilno mierzył się z Gedanią Gdańsk. W pierwszym secie ekipa z Mogilna narzuciła rywalkom swój styl gry, przeważała niemal w każdym elemencie i zasłużenie wygrała. Walki nie brakowało za to w secie drugim, ostatecznie doszło do gry na przewagi, gdzie lepsze okazały się gdańszczanki.  Beniaminek Tauron Ligi jednak opanował sytuację i w dwóch kolejnych odsłonach nie dał już swoim przeciwniczkom żadnych szans.  MVP po stronie zwycięskiej została Agnieszka Cur-Słomka, zaś w ekipie Gedanii wyróżniono Marcelę Trzcińską.

Po krótkim odpoczynku siatkarki Sokoła znów wybiegły na boisko, tym razem na mecz z KS Piła. Walki nie brakowało od samego początku, ale w najważniejszych momentach pierwszych dwóch setów to zespół z Mogilna zdobywał decydujące punkty. Chwilę słabości miał on w secie trzecim, co wykorzystały pilanki i przedłużyły spotkanie.  Pilanki dzielnie walczyły o tie-breaka, ale w końcówce to Sokół zachował więcej zimnej krwi i zwyciężył w meczu 3:1. MVP wybrano Karolinę Pancewicz, zaś po stronie pokonanej wyróżniono Darię Dąbrowską.

Na zakończenie dnia spotkały się zespoły z Warszawy i Gdańska. W mecz lepiej weszły siatkarki z Trójmiasta wygrywając pierwszego seta. Wiele emocji było za to w partii drugiej, gdzie o wygranej warszawianek zadecydowała końcówka.  Stołeczne były lepsze także w dwóch kolejnych odsłonach, a zwłaszcza zdominowały czwartą. Ostatecznie KSG wygrało 3:1, a MVP została Zuzanna Kudlik, zaś po stronie Gedanii wyróżniono Aleksandrę Deptuch.

(23:25, 25:23, 25:21, 25:15)

W jedynym niedzielnym meczu spotkały się KS Piła i KSG Warszawa. Warszawianki w dwóch pierwszych setach  zdołały wypracować sobie przewagę, która pozwoliła im prowadzić w meczu 2:0.  W trzecim secie jednak to pilanki zdominowały wydarzenia na boisku i wręcz zmiotły swoje przeciwniczki z boiska.  W kolejnej partii warszawianki wróciły na swoje właściwe tory i zamknęły spotkanie w czterech setach. MVP meczu wybrano Aleksandrę Jedut, zaś po stronie przegranej wyróżniono Oliwię Urban.

KS Piła – KSG Warszawa 3:1
(22:25, 20:25, 25:10, 22:25)

Artykuł Sparingowe granie w Budzyniu pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.