World News in Polish

Plażowe MŚ U-19: Pietraszek i Krzemiński mistrzami świata!

W finale plażowych mistrzostw świata U-19 Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński pokonali łotewską parę Salkovskis/Janudzeikars i sięgnęli po złote medale. Emocji nie brakowało zwłaszcza w pierwszym secie, gdzie biało-czerwoni wyszli zwycięsko z gry na przewagi. W meczu o brązowy medal rywalizowali Lares/Carlos Andres  – GhalehNovi/Akbarzadeh, a ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się Irańczycy.

emocjonująca końcówka

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zawodnikami, choć o „oczko” lepsi pozostawali biało-czerwoni (3:2). Długą wymianę rozstrzygnął Krzemiński (5:3). W kolejnych fragmentach Łotysze popisywali się technicznymi zagraniami, jednak Polacy raz po raz wykorzystywali swoje akcje i budowali prowadzenie (12:10). Błąd dotknięcia siatki po stronie Polaków i punktowy blok rywali doprowadziły do remisu (15:15). Para Salkovskis/Janudzeikars odwróciła wynik i narzuciła swój rytm gry (19:17), mając nawet szansę na skończenie seta. Jednak nasi zawodnicy nie tracili koncentracji – wykorzystując błędy rywali doprowadzili do wyrównania wyniku. Zespoły toczyły emocjonującą walkę cios za cios, jednak ostatecznie seta zakończył Szymon Pietraszek, który punktował blokiem.

koncentracja do ostatniej piłki

W drugim secie nie brakowało emocji, choć ataki Jakuba Krzemińskiego wyprowadziły Polaków na prowadzenie, a kolejne kontry pozwalały na powiększenie zaliczki to rywale nie zamierzali łatwo się poddawać. Dobra gra w obronie i lepsza skuteczność pary Salkovskis/Janudzeikars spowodowała, że na tablicy wyników pojawił się remis (15:15). O czas poprosił szkoleniowiec biało-czerwonych, a po przerwie dobrze w ofensywie zaprezentował się Pietraszek. Choć gra znów toczyła się punkt za punkt, to Polacy tym razem nie pozwolili rywalom na przejęcie kontroli. Po błędzie rywali mieli piłkę meczową. Rywalizację zamknął dobrym atakiem ze skrzydła Szymon Pietraszek (21:19).

Pietraszek/Krzemiński (POL) – Salkovskis/Janudzeikars (LV) 2:0
(25:23, 21:19).

W meczu o brązowy medal rywalizowali ze sobą Meksykanie – Lares/Carlos Andres  oraz Irańczycy GhalehNovi/Akbarzadeh. Rywalizacja była niezwykle zacięta, jednak ostatecznie po trzech setach siatkarskich emocji ze zwycięstwa cieszyli się Irańczycy.

Artykuł Plażowe MŚ U-19: Pietraszek i Krzemiński mistrzami świata! pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.