World News in Polish

BPT Futures Warszawa: Złoto dla Austriaków. Na podium także Szwedzi i Anglicy

Warszawski turniej dobiegł końca. Żadna z polskich par ostatecznie nie znalazła się w strefie medalowej. Po złoto sięgnął duet Austriaków, którzy z turnieju wyeliminowali dwa biało-czerwone duety. Srebro przypadło pokonanym w finale Szwedom, a na najniższym stopniu podium stanęła para Anglików.

WARSZAWSKI PIASEK NIEŁASKAWY DLA RODAKÓW

Pierwsza z polskich par odpadła jeszcze na etapie rundy eliminacyjnej. Dwie kolejne zakończyły zmagania na etapie fazy grupowej. Najdalej zaszły duety – Maciej Rudol z Michałem Koryckim, oraz Tomasz Jaroszczak i Jarosław Lech. Zabójcza dla tej ‘czwórki’ okazała się runda 12, która była przepustką do 1/8 finałów.

NAJNIŻSY STOPIEŃ PODIUM DLA ANGLIKÓW

W małym finale naprzeciwko siebie stanęły dwa przegrane w półfinale duety. Po pierwsze była to angielska para – Bialokoz/Batrane, która jeszcze w fazie grupowej pokonała Polaków – Ciemachowski/Groszek. Następnie Anglicy wyrzucili zawodów kolejną biało-czerwoną parę – Jaroszczak/Lech. Drugim z finałowych duetów tworzyła dwójka Litwinów – Juchnevic/Vasiljev. Obie pary z porażką wyszły z grup, nie powalając z początku kibiców. Mimo wszystko drabinka później była dla nich łaskawa, przekładając się na awans do strefy medalowej.

Początek spotkania lepiej wyglądał w wykonaniu Anglików, którzy od początku starali się przejąć inicjatywę. Wreszcie starania przyniosły korzyści, a przewaga wzrosła do kilku punktów. Solidna zaliczka dała angielskim siatkarzom pełną kontrolę i spokój w samej końcówce – 21:16. Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Do ostatnich chwil nie wiadomo było, czy spotkanie nie zamknie się w dwóch setach. Mocna końcówka Litwinów dała im jednak wygraną – 21:19. Loteria tie-breakowa do pewnego momentu była łaskawa dla obu stron. Ostatecznie przekonujące zwycięstwo odniosła para Anglików – 15:12.

Bialokoz/Batrane (ENG) – Juchnevic/Vasiljev (LTU) 2:1
(21:16, 19:21, 15:12)

POGROMCY POLAKÓW ZWYCIĘZCAMI ZAWODÓW

W wielkim finale znalazła się para Austriaków – Leitner L./Pascaricus P., którzy w Warszawie przegrali wyłącznie jedno spotkanie – na otwarcie i to w dodatku ze swoimi finałowymi oponentami. Po drodze Austriacy wyrzucili z gry dwie polskie pary – Ciemachowski/Groszek (grupa), Rudol/Korycki (runda 12). Po drugiej stronie siatki zameldowała się dwójka Szwedów – Andreasson/Andersson A., jedyny dotąd niepokonany duet.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od koncertowej gry Szwedów, którzy do dobrej zagrywki dodali obronę i wysoką skuteczność w ataku. Austriacy natomiast niewiele mogli zrobić, zwłaszcza, że ich gra daleka była od ideałów. Frustracja i mnożące się pomyłki zwiększały pewność siebie oponentów, jak również ich prowadzenie. Ostatecznie set zakończył się wygraną szwedzkich siatkarzy – 21:15. Jednostronna była także druga część spotkania. Z tym wyjątkiem, że tym razem wydarzenia na boisku zdominowali Austiracy, którzy wykorzystali niemoc zaskoczonych obrotem spraw przeciwników. Szybki set zakończył się wygraną austriackiej par – 21:15, co oznaczało kolejny tie-break. Zacięta walka w trzecim secie trwała niemal na całym dystansie. Końcowo jednak po pełną pulę sięgnęli Austriacy, którzy zwyciężając zrewanżowali się Szwedom za porażkę w fazie grupowej – 15:13.

Brach warsza…

9. Rudol/Korycki (POL), Jaroszczak/Lech (POL)

..

13. Ciemachowski/Groszek (POL), Paszkowski/Chiniewicz (POL)

Plażowe MŚ U-19: Pietraszek i Krzemiński mistrzami świata!

Artykuł BPT Futures Warszawa: Złoto dla Austriaków. Na podium także Szwedzi i Anglicy pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.