World News in Polish

Ślepsk szybko zrewanżował się AZS-owi

W piątek Indykpol AZS Olsztyn wygrał ze Ślepskiem Malow Suwałki. Już dzień później obie drużyny rozegrały spotkanie rewanżowe. W nim po czterech setach lepsi okazali się podopieczni trenera Kwapisiewicza. – Na pewno to były różne mecze. Mieliśmy trochę inne podejście do tego pierwszego niż drugiego. W drugim brakowało trochę ognia i dlatego przegraliśmy – podsumował dwumecz w Suwałkach dla mediów klubowych Jakub Majchrzak.

W piątek w ramach XV Memoriału Józefa Gajewskiego Ślepsk Malow Suwałki podejmował Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie zakończyło się trzysetowym zwycięstwem olsztynian. Już dzień później ekipy ponownie spotkały się na boisku w Suwałkach. Wszystko to w ramach ostatniego szlifowania formy przed zaczynającym się w przyszłym tygodniu sezonem PlusLigi.

Udany rewanż Ślepska

W sobotę trener olsztynian postawił na inną wyjściową szóstkę. Od początku to siatkarze Ślepska dyktowali warunki. W środkowej gazie seta prowadzili 16:12. Co prawda w dalszej części partii goście zmniejszyli nieco dystans, ale przegrali do 21. W kolejnej partii trener Barrial przemeblował nieco skład. Tę partię pod kontrolą mieli olsztynianie. Mimo zrywu w końcówce Ślepsk nie zdołał odwrócić wyniku seta.

Od trzeciego seta trener Kwapisiewicz postawił na Krawieckiego, Wierzbickiego i Kwasigrocha w miejsce Sancheza, Filipiaka i Halaby. Obie partie toczyły się pod dyktando Ślepska. Rywale pomogli gospodarzom szczególnie w czwartym secie, w którym popełnili aż 10 błędów.

Trzech zawodników Ślepska zapisało na swoim koncie dwucyfrowy dorobek. Byli to ci siatkarze, którzy rozegrali cały mecz – Bartosz Firszt (14 – 10 w ataku przy 48% skuteczności, 1 as i 3 bloki), Joaquin Gallego i Jakub Macyra (obaj po 10). Po drugiej stronie siatki wyraźnym liderem był Manuel Armoa, który był autorem 21 punktów (2 asy, blok i 18/40 w ataku). 13 punktów dołożył Daniel Gąsior (1 as i 12 atakiem przy 44% skuteczności).

Na pewno to były różne mecze. Mieliśmy trochę inne podejście do tego pierwszego niż drugiego. W drugim brakowało trochę ognia i dlatego przegraliśmy – podsumował dwumecz w Suwałkach dla mediów klubowych Jakub Majchrzak. – W sobotę wszystkie elementy były gorsze. W pewnym momencie dobrze zaczęliśmy grać zagrywką i zbliżyliśmy się do rywala – dodał.

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1
(25:21, 23:25, 25:19, 25:17)

Składy zespołów:
Ślepsk: Gallego (10), Filipiak (9), Halaba (8), Firszt (14), Sanchez, Macyra (10), Czunkiewicz (libero) oraz Kwasigroch (7), Wierzbicki (8), Krawiecki (1) i Kubacki (libero)
AZS: Jakubiszak (6), Siwczyk (2), Armoa (21), Janikowski (5), Tervaportti, Gąsioir (13), Hawryluk (libero) oraz Jankiewicz (1), Majchrzak (8), Szymendera (3), Cieślik (4) i Hadrava (2)

Artykuł Ślepsk szybko zrewanżował się AZS-owi pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.