Cum ajută chișinăuienii necuvîntătoarele pe timp de arșiță
Căldura din Moldova este greu de suportat nu doar pentru oameni, ci și pentru multe animale și păsări, însă acestea din urmă, spre deosebire de oameni, au mult mai puține posibilități de a-și ușura situația, de exemplu, de a bea apă rece.
Totuși, o persoană înțeleaptă, cu o inimă bună, încearcă întotdeauna să ajute necuvîntătoarele naturii.
Ne putem convinge de acest lucru urmărind un video