Un locuitor din Nisporeni ținea închise două căprioare
Inspecția pentru Protecția Mediului Nisporeni a primit un apel telefonic, precum, că cet. T.I. locuitor al s. Odobești, r-nul Nisporeni, ține în captivitate două căprioare.
Inspectorii au mers la fața locului, ei au ridicat căprioarele și le-au transmis Ocolului Silvic Grozești. După un control veterinar căprioarele au fost eliberate în habitatul lor natural.
Persoana vinovată de săvîrșirea