World News in Slovak

Po opatrnom úvode pohrozili domáci. Dunajská Streda však napokon prehrala so Zira Baku

Futbalisti úradujúceho slovenského vicemajstra FC DAC 1904 Dunajská Streda prehrali v úvodnom zápase druhého predkola Európskej konferenčnej ligy na ihrisku FK Zira Baku hladko 0:4.

Dvoma gólmi sa pod triumf azerbajdžanského tímu podpísal Davit Volkov, ktorý krátko po prestávke nadviazal na prvopolčasové presné zásahy Raphaela Utziga a Martinsa Juniora.

image

Ružomberok prehral s Trabzonsporom, nedal ani jeden gól. Sklamanie, tvrdí Smetana

FK Zira Baku - FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:0 (2:0)

Góly: 51. a 53. Volkov, 29. Utzig, 31. Martins Junior. Rozhodovali: Torres - Morim, Balsa (všetci Lux.), ŽK: Redzic (DAC)

Zira: Tiago Silva - Alijev, Mutsinzi, Ruan, Martins Junior (59. Akmedzade) - Zebli (59. Hadžijev), Nurijev (79. Kulijev), Ibrahimli - Djibrila (86. Bajramov), Volkov, Utzig (79. Isajev)

DAC: Popovič - Csinger (15. Kaša), Kačaraba, Brunetti, Mendez (54. Yapi) - Ramadan (54. Bernát), Dimun (54. Bajo), Vitális - Andzouana, Trusa (66. Almási), Redzic

Odveta v Dunajskej Strede je na programe vo štvrtok prvého augusta o 20:30. Postupujúci sa v treťom predkole stretne s víťazom dvojzápasu medzi NK Osijek a FCI Levadia Tallinn.

Po obojstranne opatrnom úvode pohrozili ako prví domáci. V 14. minúte vnikli vo väčšom počte do pokutového územia DAC, ale ani na dvakrát ich finálne prihrávky nenašli adresáta. V 29. minúte však pokus aktívneho Djibrilu vyrazil Popovič iba pred seba, kde sa obrancovia DAC nedohodli na odkope lopty, čo šikovne využil Utzig na otvorenie skóre - 1:0.

Neuplynuli ani dve minúty a ľavý bek Martins Junior si nabehol do šestnástky a technickou strelou zvýšil náskok Ziry - 2:0. DAC neprekročil svoj tieň a to mal ešte šťastie, že v závere prvého polčasu Volkov úplne voľný na päťke hlavičkoval vedľa brány.

image

Nad olympijskými hrami v Paríži sa vznáša prízrak vojny v Pásme Gazy, znie z Belgicka

Hlasy po zápase

Xisco Munoz, tréner DAC: "Myslím si, že tento zápas a výsledok sú mojou chybou. Nedokázal som presvedčiť hráčov o dôležitosti tohto zápasu. Nezostáva nám nič iné, len sa ospravedlniť fanúšikom a všetkým ľuďom okolo klubu, pretože z tohto výsledku bude veľmi náročné vrátiť sa a zvrátiť ho. Samozrejme, mali sme nejaké šance, boli tam nejaké príležitosti, ale domáci vyhrávali súboje, boli rýchlejší a ukázali väčšiu túžbu po víťazstve. Nám nezostáva nič iné, len si uvedomiť, kde sa nachádzame. Našou úlohou trénerov je teraz presvedčiť hráčov, ako majú hrať, keď hrajú zápas s takým silným súperom. Jediná cesta je ešte tvrdšie pracovať."
Rašad Sadygov, tréner FK Zira: "Vždy je náročné zhodnotiť prvý súboj z dvojzápasu. Bol to náročný zápas. Ak chceme postúpiť, tak už teraz potrebujeme začať prípravu na odvetu. Náš súper má mohutnú fanúšikovskú základňu, ktorú budeme cítiť. DAC bol na začiatku nebezpečný, a preto nemôžeme podceniť odvetu."

zdroj: dac1904.sk

Po ďalšej chybe hosťujúcich stopérov skóroval v 51. minúte hlavou Volkov a zvýšil už na hrozivých 0:3 z pohľadu slovenského zástupcu. To však ešte nebolo všetko, o dve minúty dostal loptu do siete opäť Volkov, tentoraz umiestnenou strelou k pravej žrdi - 4:0. DAC bol zrelý na "uterák", trošku sa zdvihol až po trojitom striedaní.

Dostal sa aj do šancí, ale loptu za chrbát Tiaga Silvu nepretlačil. Najväčšiu mal striedajúci Almási. V domácej odvete tak bude potrebovať zázrak na zmazanie štvorgólového manka.