World News in Slovak

Jednoznačná prehra v Arménsku. Ružomberku sa historický postup výrazne vzdialil

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v úvodnom zápase play off Európskej konferenčnej ligy na pôde FC Noah 0:3. Už v 4. minúte sa presadil Goncalo Gregorio, po zmene strán zvýšil z penalty Gor Manveljan a v úplnom závere skóroval v drese arménskeho vicemajstra aj Matheus Auas.

Stretnutie museli prerušiť na takmer dvadsať minút pre výpadok prúdu. Odveta je na programe budúci štvrtok (18.30 h) v Ružomberku.

Ružomberok prekvapujúco postúpil do play off, vyradil favorita

Noah prevýšil úradujúceho víťaza Slovenského pohára vo všetkých hlavných štatistikách. Bol aktívnejší v útoku, vyhral na strely 22:5 (na bránu 10:2) a v druhom polčase svoju aktivitu zúročil dvoma gólmi. Arménsky klub tak zvíťazil aj vo svojom piatom domácom zápase v jednej z európskych pohárových súťaží.