World News in Slovak

Haraslín naštartoval českého šampióna k významnému triumfu. Sparta je vďaka Slovákovi blízko k postupu

Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v prvom zápase play off Ligy majstrov na pôde švédskeho Malmö FF 2:0. V základnej zostave úradujúceho českého šampióna nastúpil aj Lukáš Haraslín, slovenský krídelník patril k najaktívnejším hráčom na ihrisku, hral do 83. minúty.

prvé zápasy play off LM:

Dynamo Kyjev - Red Bull Salzburg 0:2 (0:1)

Góly: 29. Nene, 49. Kjaergaard (z 11 m)

Malmö FF - Sparta Praha 0:2 (0:1)

Góly: 31. Stryger Larsen (vl.), 89. Ryneš

/L. Haraslín (Sparta) hral do 83. min/

Young Boys Bern - Galatasaray Istanbul 3:2 (2:0)

Góly: 4. a 45.+4 Monteiro, 86. Ugrinič (z 11 m) - 67. a 72. Batshuayi, ČK: 85. Bardakci (Galatasaray) po 2. ŽK

Sparta sa ujala vedenia po polhodine hry, pokus Veljka Birmančeviča z pravej strany pokutového územia si nešťastne zrazil do vlastnej brány domáci obranca Jens Stryger Larsen.

Pohybom ho pomýlil aj pred ním stojaci Haraslín. Slovenský reprezentant hýril aktivitou, v 40. minúte si potiahol loptu do stredu a zo svojej typickej pozície zakončil pravačkou tesne vedľa vzdialenejšej žrde.

V 53. minúte sa ocitol v ešte väčšej šanci, po prihrávke Matěja Ryneša sa výborne uvoľnil v šestnástke, ale minul bránu. Švédsky tím predviedol tiež niekoľko nebezpečných akcií, ale čistejšie šance mali hostia, v 67. minúte mohol zvýšiť náskok Martin Vitík, zblízka však poslal centrovanú loptu nad bránu. "Rudým" to vyšlo o 20 minút neskôr, keď Ryneš vydarenou krížnou strelu z 20 metrov spečatil na 2:0.

V ďalšom stredajšom zápase Young Boys Bern zdolal Galatasaray Istanbul 3:2. Švajčiarsky klub si v prvom polčase vytvoril dvojgólový náskok zásluhou presných zásahov Joela Monteira, hostia z Turecka však v druhom dejstve manko zmazali, keď sa presadil ďalší dvojgólový strelec Michy Batshuayi.

O triumfe domáceho tímu rozhodol napokon v 86. minúte z pokutového kopu Filip Ugrinič. Výbornú východiskovú pozíciu pred odvetou si vytvoril rakúsky Salzburg, ktorý vyhral nad Dynamom Kyjev 2:0. Zápas sa hral v poľskom Lubline, kde ukrajinský tím našiel prechodný domov.

Odvety play off sú na programe v utorok 27. augusta, úspešnejší z dvojzápasov postúpia do hlavnej fázy Ligy majstrov.