World News in Slovak

Hokejová dvadsiatka získala na Turnaji piatich krajín prvý triumf. "Výkon spĺňal kritériá," zhodnotil Feneš

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vydrela na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zugu prvý triumf. V piatkovom súboji pokorila favorizovaných Švédov 2:1 po nájazdoch.

Víťazný gól v nich strelil Tomáš Pobežal. Informoval o potom portál hockeyslovakia.sk.

Bezgólová prvá tretina priniesla veľa vzruchu najmä v jej závere. Na ľade sa strhla potýčka po faule Švéda na zadnom mantineli, ktorá poslala na trestnú lavicu viacero hráčov na oboch stranách.

V strednom dejstve už začali padať aj góly. Do vedenia šli Slováci v 28. minúte, presilovku využil Baran strelou od modrej čiary, keď zužitkoval výbornú clonu Šatana pred brankárom.

Švédi odpovedali rovnakou kartou. Po vedúcom slovenskom zásahu prišli dve vylúčenia, pričom druhé favorit stretnutia potrestal vyrovnávajúcim zásahom Svenssona.

V treťom dejstve najskôr Slováci ubránili dve oslabenia a potvrdili, že v tejto hernej činnosti na turnaji vynikajú. Následne nevyužili obrovskú príležitosť, takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov.

V predĺžení mohli rozhodnúť oba tímy, a hoci viac streleckých možností mali Slováci, gól nepadol. V nájazdoch potvrdil vynikajúci zápasový výkon slovenský brankár Urban. Zneškodnil všetky štyri švédske pokusy.

Na slovenskej strane sa presadili Pobežal s Radivojevičom a korunovali slovenský triumf.