World News in Serbian

У20 ЕП: Орлићи стали на корак од преокрета

Мушка У20 репрезентација поразом је старовала на Европском првенству у Гдињи. У првом колу  А групе: Грчка – Србија 75:73 (15:15, 23:15, 17:17, 20:26)

Следећи ривал Орлића биће селекција Француске, сутра од 15,30 часова.

После изједначеног првог периода, Грчка је разлику почела да прави већ почетком друге четвртине, када се одвојила на седам разлике. Наше момке никако није служио шут за три, у првом полувремену свега два пута су погодили ван линије ограничења. Грчка је убацила четири тројке више и баш то је направило разлику.

По повратку из свлачионица изабраници селектора Ненада Чанка кренули су агресивније у одбрани, што је убрзо дало резултат. Тројком Илије Милијашевића у 22. минуту пришли су на 38:35. Међутим, и тада, али и сваки следећи пут када би запретили, Грчка је имала одговор. Углавном тројкама и на тај начин држала дистанцу.

До краја су наши момци мало убрзали игру, тројком Ђуловића, затим његовим поенима са линије пенала, пришли су на 68:62 у 34. минуту, Јовић је спустио на 69:64. Држали су се Орлићи на корак од преокрета. Онда је и Милијашевић погодио за 70:66, Јовић прикуцао после офанзивног скока. Ту смо – 70:68, пред последња два минута.