World News in Serbian

У16 ЕП: Србија кренула победом

Мушка У16 репрезентација победом је стартовала на Европском првенству на Криту. У првом колу Б групе: Немачка – Србија 69:72 (18:25, 21:17, 21:11, 9:19).

Следећи ривал нашег тима – сутра од 12,30 часова – биће селекција Бугарске која је у првом колу изгубила од Литваније – 40:97.

Немачка је нешто боље почела, повела 12:8, али су изабраници тренера Владимира Златановића узвратили серијом 15:0, окренули на 23:12 и од тог тренутка држали предност, на уласку у 12. минут, после поена уз фаул Вука Даниловића, разлика је била и двоцифрена – 30:20.

Међутим, Немци нашли начин да се врате, па онда и да у финишу трећег периода серијом 9:1 дођу до великих – 60:53, са колико се отишло на последњу обавезну паузу, да би после минут игре у четвртој четвртини било и плус десет за Немце – 65:55.

Орлићи су узвратили са 8:0 и вратили се на 65:63, да би пред последња два минута, тројком Александра Крунића и изједначили – 67:67, па новом тројком Андреја Бјелића и повели – 67:70, затим у пенал завршници оверили победу.

Најефикаснији у нашем тиму био је Андреј Бјелић са 24 поена, уз 7 скокова, двоцифрен је био још Вук Даниловић са 10 поена.

Комплетну статистику можете видети овде.