World News in Serbian

У16 ЕП: Србија игра за бронзу

Мушка У16 репрезентација Србије играће за бронзу на Европском првенству на Криту. После велике борбе, неколико преокрета у полуфиналу: Француска – Србија 67:60 (19:22, 18:14, 14:11, 14:13)

У утакмици за треће место наш тим ће играти против Грчке, која је у полуфиналу после преокрета изгубила од Шпаније – 71:77.

Орлићи су сасвим добро почели, наметнули су свој ритам и повели брзо повели 8:14. Међутим, Французи су узвратили серијом 10:2 и окренули резултат – 18:16. Од тог тренутка водила се мртва трка у којој су наши ривали ипак успевали да остану корак испред. Чак су ишли и на плус седам – 31:24, колико је било у 14. минуту.

Међутим, то није поколебало изабранике тренера Владимира Златановића који су појачали агресивност у одбрани и мало по мало, сасвим се вратили у игру, пред велики одмор били у заостатку од само пола коша – 37:36, да би после два минута игре у наставку дошли и до вођства – 38:40, па и плус пет – 40:45.

Било је јасно да су наши момци пронашли добар ритам и да је потребно само да издрже до краја.  Јер, и Французи су хтели у финале. Серијом 11:2 још једном су окренули меч, пред последњи минут трећег периода опет преузели вођство – 51:47. Са тим резултатом се отишло на последњу обавезну паузу.

Нажалост, испоставило се да су у тим тренуцима Французи преузели иницијативу. Ускоро је њихова предност била и девет поена. Уз сав труд наших момака, повратка није било. Србија ће играти за европску бронзу на Криту.

Најефикаснији у нашем тиму био је Андреј Бјелић са 18 поена, Вук Даниловић је додао 15.

Комплетну статистику можете видети овде.