World News in Serbian

У16 ЕП (ж): Србија стартовала победом

Женска У16 репрезентација Србије победом је почела Европско првенство у Мађарској, пошто је у првом колу била боља од Пољске – 49:48 (17:13, 7:22, 13:7, 12:6)

Следећи ривал тима који води селекторка Весна Џувер биће селекција Летоније, у суботу од 13 часова.

Наш тим је сасвим добро почео, током првог периода углавном био у вођству. Међутим, врло агресивном одбраном Пољска је значајно успорила наш напад, серијом 15:5 отворила другу четвртину и преузела вођство- 22:28, да би се на велики одмор отишло са 11 поена предности за нашег ривала – 24:35.

Изабранице селекторке Џувер као да су биле у некаквом грчу, што је резултирало врло скромним проценатима шута нашег тима, што је Пољска максимално користила и одлепила се на ту двоцифрену разлику.

По повратку из свлачионице, наше девојке су све карте бациле на одбрану. Сада је Пољска била та која се мучи у нападу – за 10 минута треће деонице, убацила је само седам поена. Мало по мало, али њена предност се топила, да би после три минута игре у последњем периоду наше девојке дошле до поравнања – Анастасија Јованов је погодила за 42:42.

Дуго је тај резултат стајао на семафору. Дуго потом су потом само два пенала нашег тима били једини поени на обе стране, да би Катарина Ристић и Ања Петковић пред последњи минут донеле Србији плус четири – 48:44, да би потом са пенала наше девојке ставиле тачку на меч и дошле до прве победе на такмичењу.

Најефикаснија у нашем тиму била је Анђела Демировић са 11 поена, по 9 су додале Анастасија Јованов и Катарина Ристић.

Комплетну статистику можете видети овде.