World News in Serbian

У16 ЕП: Србија у четвртфиналу

Мушка У16 репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Европског првенства на Криту пошто је у првом елиминационој рунди била боља од Финске – 95:78 (18:16, 26:24, 31:19, 20:19)

Противник Србије у четвртфиналу биће Израел који је у осмини финала победио Грузију 94:59.

После изједначеног првог полувремена, наш тим је разлику почео да прави већ у уводним минутима наставка, када је поенима Вука Даниловића повео 56:45.. Како је време одмицало, тим тренера Владе Златановића постајао је све сигурнији и ишао ка победи.

Орлићи су сјајно шутирали за три поена, убацили 15 тројки, од чега Андреј Бјелић чак 8, уз један један промашај. Иначе, Бјелић је са 30 поена био најефикаснији међу Орлићима на овом мечу, Вук Даниловић је убацио 20, Јован Бикић 15, уз 9 скокова и 6 асистенција.