World News in Serbian

У16 ЕП (ж): Србија боља од Израела, за крај са Летонијом

Женска У16 репрезентација Србије играће за девето место на Европском првенству у Мишколцу, пошто је у утакмици разигравања за пласман била боља од Израела 79:72 (20:9, 21:20, 15:20, 23:23)

Ривал нашег тима у последњем мечу на Шампионату у Мишколцу биће селекција Летонија, која је у разигравању за пласман била боља од Пољске – 74:59.

Изабранице селекторке Весне Џувер сјајно су отвориле меч, брзо повеле 8:3 имале и 13:6, минут пре краја првог периода водиле и 20:9… Тако добар почетак као да им је дао крила, до краја првог полувремена су играле у високом ритму, половином друге четвртине имале и 21 поен предности (31:10). Све то захваљујући пре свега сјајној одбрани, из које су се затим пуниле самопоуздањем у нападу.

Међутим, Израел је успео да се ослобиди притиска нашег тима, већ у трећем периоду запретио – пришао на само три разлике – 46:49. Одбиле су наше девојке тај налет ривалки, али је почетком последњег периода уследио још један. Израел је пришао на само пола коша заостатка – 57:58, затим и до поравнања – 59:59.

Уследила је клацкалица. Тројком Анастазије Јованов одбијен је тај налет, али је опасност и даље претила. И тако до самог краја. Пред последњих минут и 50 секунди резултат је опет био поравнат –72:72. Анастасија Јоваов је са пенала одржала дистанцу – 74:72, затим се одлично снашла под нашим кошем, а онда убацила и тројку за плус пет – 77:72, колико је било пред последњи минут меча. Испоставило се да је то било довољно за мирно привођење утакмице крају и нову победу.

Најефикаснија у  нашем тиму бил аје Анастасија Јованов са 22 поена и 13 скокова, Ангела Ладинек убацила је 15 поена, уз 16 скокова, док је Ања Петковић уписала 11 поена, уз 6 скокова.

Комплетну статистику можете видети овде.