Збірна України з футболу розгромно програла свій перший матч на Євро-2024

Національна збірна України з футболу програла з рахунком 0:3 свій перший матч збірній Румунії на Чемпіонаті Європи з футболу, що проходить в Німеччині.

В стартовому складі збірної України на матч з Румунією вийшли воротар Андрій Лунін («Реал» Мадрид, Іспанія),  захисники Олександр Зінченко («Арсенал» Лондон, Англія),  Ілля Забарний («Борнмут», Англія),  Микола Матвієнко та Юхим Конопля (обидва «Шахтар», Донецьк, Україна), півзахисники Тарас Степаненко та Георгій Судаков (обидва «Шахтар»), Микола Шапаренко («Динамо», Київ, Україна), Михайло Мудрик («Челсі», Лондон, Англія), Віктор Циганков («Жирона», Іспанія) та нападник Артем Довбик («Жирона»).

Таким чином, в основі вийшло 6 «легіонерів» та 5 представників Чемпіонату України, з яких 4 – футболісти чемпіона країни «Шахтаря».

Збірна України  контролювала м’яч на початку гри, але робила це на низких швидкостях нре створюючи небезпечних моментів. В свою чергу суперник протидіяв нашій команді активно і на 29 хвилині після неточного паса Луніна і фантастичного дальнього удару Нікулає Станчу, Румунія відкрила рахунок.

А на початку 2 тайму українська збірна була відправлена в нокаут. На 53 хвилині Лунін не впорався з жальнім ударом Развана Маріна, а на 57 хвилині Деніс Ман обіграв на фланзі 4 українських футболістів і вдало прострілив на Деніса Драгуша.

Українська збірна нанести свій перший удар по воротам суперника спромоглася лише на 77 хвилині, незважаючи на вихід на заміни нападника іспанської Валенсії Романа Яремчука та ветерана київського «Динамо» Андрія Ярмоленка. Також тренер України Сергій Ребров випустив на поле  Руслана Малиновського ("Дженоа", Італія), Володимира Бражка та Олександра Тимчика (обидва "Динамо", Київ). Але забити хоча б один гол нашій команді так і не вдалося.

Як результат – безславна розгромна поразка не самому сильному супернику в групі, що ускладнює Україні завдання виходу в наступний раунд.

Як повідомлялось,на чемпіонаті Європи з футболу-2024 збірна України потрапила в групу Е. Крім Румунії наша збірна також зіграє 21 червня зі Словаччиною на 26 червня з Бельгією.

В наступний раунд турніру проходять команди, що зайняли перші два місця в групі, а також частина збірних, посівших треті місця.