Candu speră la reluarea cît mai grabnică a negocierilor privind Transnistria
![Candu speră la reluarea cît mai grabnică a negocierilor privind Transnistria](http://www.noi.md/uploads/newsthumbs/270_165/247507.jpg)
Preşedintele Parlamentului, Andrian Candu, şi-a exprimat speranţa pînă la sfîrşitul anului trecut vor fi reluate negocierile în formatul "5+2" pentru reglementarea transnistreană.
Potrivit agenţiei infotag.md, despre aceasta el a declarat în cadrul unei conferinţe de presă, după şedinţa Platformei parlamentare de consultare şi control parlamentar pentru realizarea politicii de reintegrare.