Čisté konto na závěr! Gólman Blažek se loučil s kariérou

Na jedné straně sparťané, Řepka, Novotný nebo Poborský, na straně druhé úhlavní nepřátelé jako slávisti Šmicer, Kuka nebo bývalý baníkovec Baroš. Blažek si ale zachytal za oba týmy, po jednom poločase za každý.

Z vítězství 3:2 se nakonec radoval celek Bláža All Stars. Jaromír Blažek celý zápas držel nulu, sebral šanci dokonce i nejlepšímu reprezentačnímu střelci Janu Kollerovi, který během jednadevadesáti zápasů v národním dresu nastřílel pětapadesát gólů.

Blažek dostal góly pouze v přestávce z penalt, které proměnili třeba herec David Novotný nebo bývalý hokejový brankář Petr Bříza. Výtěžek ze vstupného putuje na charitu.

Poslední desítka: Snad Plzeň nelituje, loučil se Horváth v slzách

Brněnský rodák načal svou kariéru v dospělém fotbale v pražské Slavii, s níž se v šestadevadesátém roce radoval i ze zisku mistrovského titulu. Další kariéru pak spojil se slávistickým vršovickým konkurentem Bohemians a především se Spartou, kde působil v letech 2000 - 2007 s krátkou přestávkou, když hostoval v Příbrami.

V roce 2007 se dočkal vytouženého zahraničního angažmá, když zamířil do Norimberku. Po roce se ale vrátil zpět do Sparty, kde se opět prosadil do základní sestavy. Po zranění s rumunskou Vasluí však ze sestavy vypadl a od roku 2011 oblékal dres Jihlavy, kde loni v květnu ukončil aktivní kariéru coby nejstarší hráč v historii české ligy ve věku 42 let a pět měsíců.

Jaromír Blažek si zachytal i za reprezentaci. Celkem nastoupil do čtrnácti utkání. Zúčastnil se tří mistrovství Evropy a jednoho světového šampionátu.