Vydařený vstup! Ve Vídni jdou dál Štěpánek, Rosol i Veselý

Šestatřicetiletý Štěpánek přešel hladce přes 22. hráče světa Dennise Novaka. V úvodní sadě sice ztratil při vedení 4:1 podání, ale set dotáhl do vítězného konce. V tom druhém Štěpánek prolomil svému soupeři servis za stavu 2:2 a při dalším podání rakouského tenisty poté proměnil po hodině a 20 minutách i první mečbol.

To Rosol sehrál s Japoncem Juičim Sugituou daleko vyrovnanější bitvu. První set rozhodl český tenista až v desáté hře, kdy sebral soupeři za stavu 5:4 podání čistou hrou. Ve druhé sadě měl Rosol k dispozici za stavu 6:5 dva mečboly, ale oba promarnil. Ve zkrácené hře už ale dominoval, získal ji pro sebe hladce 7:2.

Veselý v souboji s Rakušanem Geraldem Melzerem ztratil jedno své podání, ale jelikož zároveň získal dva servisy soupeře, první set vyhrál. V druhém už se ztráty vyvaroval a při servisu Melzera využil hned první mečbol. Postup slavil po hodině a 13 minutách.

Jiří Veselý

Turnaj ve Vídni sledujte v přímých přenosech na stanici NOVA Sport 1 a VOYO.

Tenisový turnaj mužů ve Vídni (tvrdý povrch, dotace 2,324.045 eur):

Dvouhra - 1. kolo:
Štěpánek (ČR) - Novak (Rak.) 6:4, 6:3, Rosol (ČR) - Sugita (Jap.) 6:4, 7:6 (7:2), Veselý (ČR) - G. Melzer (Rak.) 6:4, 6:3