Ziua Armatei Române, marcată la Cantemir
![Ziua Armatei Române, marcată la Cantemir](http://www.timpul.md/uploads/modules/news/2015/10/81536/0x100_cimitir.jpg)
Ziua Armatei Române a fost marcată sâmbătă la Cania şi Ţiganca raionul Cantemir, localităţi unde au fost înhumaţi peste 2000 de ostaşi români, căzuţi în timpul celui de-al doilea Război Mondial.
Ziua Armatei Române a fost marcată sâmbătă la Cania şi Ţiganca raionul Cantemir, localităţi unde au fost înhumaţi peste 2000 de ostaşi români, căzuţi în timpul celui de-al doilea Război Mondial.