Acord de colaborare între Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Târgu Mureş și Spitalul Clinic Municipal Bălţi
![Acord de colaborare între Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Târgu Mureş și Spitalul Clinic Municipal Bălţi](http://www.timpul.md/uploads/modules/news/2016/04/91896/0x100_scju-targu-mures.jpg)
Conducerea Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă (SCJU) Târgu Mureş a anunţat miercuri semnarea unui acord de colaborare cu Spitalul Clinic Municipal Bălţi din Republica Moldova. Potrivit unui comunicat de presă al SCJU Târgu Mureş, acordul este semnat pe o perioadă de doi ani, iar obiectivul acestuia este îmbunătăţirea continuă a calităţii serviciilor medicale furnizate copiilor în UPU din Bălţi.