Španjolska nogometna reprezentacija odigrala je prijateljsku utakmicu protiv Južne Koreje u Red Bull Areni u Salzburgu i slavila sa super uvjerljivih 6:1.

Španjolski izbornik Vicente del Bosque započeo je susret sa sljedećim sastavom: Casillas; Azpilicueta, Pique, Bartra, Bellerin; Bruno, Fabregas, Iniesta; Nolito, Morata, Silva.

silva slobodnjak 1:0 španjolska

Mrežu Južne Koreje načeo je Silva u 30. minuti iz prekrasnog slobodnog udarca, a već minutu kasnije mrežu suparnika trese i Fabregas nakon prethodne velike pogreške vratara.

fabregas gol 2:0

Na poluvrijeme se otišlo s 3:0 za Španjolsku nakon gola Nolita u 38., minuti, a uslijedili su golovi Morate u 49. i ponovno Nolita u 54. minuti.

nolito gol 3:0

Počasni gol za Koreju postigao je Ju Se Jong u 83. minuti, a konačnih 6:1 postavio je u 89. minuti svojim drugim golom Morata.

morata gol 4:0

Španjolska je suparnik Hrvatskoj u skupini D na Euru u Francuskoj, a njihov je međusobni ogled na rasporedu 21. lipnja.

nolito 2. gol 5:0