Nový král už řádí! Zlatanovi stačily na gól 4 minuty, byla to lahůdka!

Anglický velikán z Manchesteru je v plné přípravě na novou sezonu. Rudí ďáblové zatím odehráli tři zápasy a výsledky rozhodně přesvědčivé nejsou. Jasná výhra nad druholigovým Wiganem 2:0 rozhodně potěšila rudé fanoušky, o něco méně pak prohra proti posílenému Dortmundu výsledkem 1:4. O víkendu, necelých 12 dní před startem nové sezony, nabral tým kurz Švédsko. Na stadionu v Göteborgu přichystaly United divákům gólové hody a turecký Galatasaray porazily 5:2.

Zlatan ještě asijské turné sledoval v televizi na dovolené, k týmu se připojil až teď. Ne každému hráči se poštěstí odehrát první zápas za nový klub v rodné zemi, i proto byl 195cm vysoký útočník tak namlsaný. Ibra nastoupil v základní sestavě jako osamocený hrot, podporovaný kapitánem Rooneym.

Povedená kombinace Manchesteru, pas na Valenciu do kraje, centr, nůžky Zlatana, gól. Tak vypadala už 4. minuta zápasu. Ale United svůj náskok ještě do poločasu ztratily. Dva góly v závěru prvního dějství daly tureckému velikánovi naději na přijatelný výsledek. Mourinho do druhé půle promíchal sestavu, postavil mladé zbraně, a to se mu povedlo. Jako správný lídr se dvakrát trefil Rooney, jednou překonali gólmana Musleru Fellaini a Mata. Manchester se dobře naladil před posledním přátelským zápasem s Evertonem, který se hraje ve středu.

„Můžeme se od něho hodně naučit. Jeho přítomnost v klubu je pro všechny ohromná pomoc a je skvělé ho sledoval na hřišti i mimo něj. Doufám, že část jeho hry přinesu i do své,“
řekl o Zlatanovi Marcus Rashford, 19letá naděje United.

Následující ročník anglické Premier League bude pro diváky velice atraktivní. Týmy posilují jak hráčsky, tak i trenérsky a na ostrovy se stěhují opravdu velká jména. Na tu největší posilu se ale stále čeká. Spojení Manchester United a Paul Pogba by se mělo v nejbližších dnech stát skutečností.