Discursul curajos al președintelui Nicolae Timofti cu ocazia Zilei Independenței : „Trebuie să ne știm prietenii și să le apreciem sprijinul”
![Discursul curajos al președintelui Nicolae Timofti cu ocazia Zilei Independenței : „Trebuie să ne știm prietenii și să le apreciem sprijinul”](http://www.timpul.md/uploads/modules/news/2016/08/96934/0x100_presedinte1.jpg)
Cu prilejul celei de-a 25-a aniversare a Independenței Republicii Moldova, președintele Nicolae Timofti a depus astăzi, 27 august, coroane de flori la Monumentul „Maica îndurerată" de la Complexul memorial „Eternitate" și la statuia domnitorului Ștefan cel Mare și Sfânt din Chișinău.