Po překvapení přišla ztráta. Čeští mladíci nestačili na Švýcarsko

Česká dvacítka překvapila, když v úvodním duelu základní skupiny porazila obhájce mistrovského titulu z Finska 2:1. Aktivně začali čeští hokejisté i druhé utkání, v první třetině si vypracovali řadu náznaků šancí, branka však nepadla.

Pozorně bránící soupeř dokázal ve druhém dějství přidat i aktivitu v ofenzivě, která se vyplatila krátce před polovinou utkání. V sedmatřicáté minutě to bylo už 0:2 a s českými mladíky to začalo vypadat špatně.

V šesté minutě třetí části ale parádní trefou snížil Koblížek, radost však českým fanouškům vydržela jen krátce, když už ve 49. minutě vrátil Švýcarům dvoubrankové vedení Riat.

Češi se však ještě dokázali zvednout. Devět minut před třetí sirénou nejprve Chlapík dokázal v přesilovce snížit a sedmnáct vteřin před koncem třetí třetiny vystřelil pro českou reprezentaci prodloužení. To ale už po třiadvaceti sekundách ukončil Hischier, který ujel obraně a poradil si i s gólmanem Škarkem.