Slovenskí parastrelci ovládli finále. Vadovičová získala zlato, Malenovský vybojoval striebro

Slovenská reprezentantka v parastreľbe Veronika Vadovičová získala na PH 2024 v Paríži zlatú medailu vo vzduchovej puške SH1 na 10 m. Vo finále miešanej súťaže v kategórii R3 triumfovala v novom paralympijskom rekorde 254,2 bodu.

Slovenskí strelci ovládli nedeľné finále, striebro vybojoval Vadovičovej krajan Radoslav Malenovský (253,6).

​Vadovičová vybojovala svoje piate paralympijské zlato, Malenovský sa teší z prvej medaily na PH. Slovensko ich zásluhou získalo v Paríži už štvrtý cenný kov, z toho tretie zlato. V sobotu triumfovali v parastolnom tenise vo štvorhre Peter Lovaš a Ján Riapoš a paracyklista Jozef Metelka v stíhacích pretekoch na 4000 m.