LN M: Kolejne zwycięstwo Niemców

Reprezentacja Niemiec pokonała, po tie-breaku, Turków. Dla podopiecznych Michała Winiarskiego to trzecie zwycięstwo w Lidze Narodów. Emocji na przestrzeni całego meczu nie brakowało, jednak w decydującym momencie piątego, decydującego, seta Niemcy utrzymali koncentrację i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.  ZACIĘTE OTWARCIE I ASTRONOMICZNY DRUGI SET Lepiej w spotkanie weszli Niemcy, wychodząc na prowadzenie 4:0. […]

Artykuł LN M: Kolejne zwycięstwo Niemców pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

ZACIĘTE OTWARCIE I ASTRONOMICZNY DRUGI SET

Lepiej w spotkanie weszli Niemcy, wychodząc na prowadzenie 4:0. Kolejne akcje mogły utwierdzać podopiecznych Michała Winiarskiego, że spotkanie z debiutującymi w lidze Turkami, będzie czystą formalnością (5:2, 10:5, 13:9). Turcy jednak wskoczyli na wyższe obroty, doprowadzając do remisu przy stanie po 14. Od tej pory gra zaczęła toczyć się punkt za punkt, a niemieccy siatkarze coraz częściej popełniali błędy. Ostatecznie wyrównana końcówka zakończyła się pomyślnie dla Niemców (25:22). Wśród niemieckiej kadry punktowali niemal wszyscy zawodnicy. Po tureckiej stronie od początku królował Efe Mandiraci, który zdobył 8 punktów.

Drugi set Niemcy ponownie rozpoczęli z przytupem (4:1, 10:5). Niemniej tureccy siatkarze konsekwentnie gonili oponentów. Do remisu zawodnicy trenera Cedrica Enarda doprowadzili dopiero przy stanie po 20, a gra dosłownie zaczęła się od nowa. Niemożliwe stało się możliwe Turcy wyszarpali zwycięstwo, wygrywając 44:42. Astronomiczna końcówka to wypadkowa nerwów, prostych błędów, znakomitych i długich wymian oraz niesamowitej zaciętości wśród obu drużyn. Obok Mandiraciego drużynie liderował Gurbuz, wraz ze skutecznym ze środka Maticiem. Najskuteczniejszy wśród Niemców okazał się Georg Grozer.

SENSACJA BYŁA BLISKO

Początek trzeciej odsłony spotkania należał do wyrównanych. Później inicjatywę zaczęli przejmować tureccy siatkarze, prowadząc kolejno 9:7, 11:7, 15:11, 19:17. W końcówce górowali jednak Niemcy, którzy dogonili, a następnie przegonili oponentów (22:20, 23:21). Ostatecznie partia padła łupem zawodników z kraju znad Odry (25:19). Do zwycięstwa niemieckiego zespołu w największej mierze przyłożyli się Brand, Karlitzek oraz Fromm.

Czwartego seta raz jeszcze mocno otworzyli Turcy, którzy odskoczyli z wynikiem od przeciwników. Przewaga jak najbardziej stabilna bowiem Niemcy ani razu nie zdołali wyrównać. Podopieczni Enarda zwyciężyli do 19, przedłużając rywalizację. Obok liderów znakomicie spisali się Efe Bayram oraz Vahit Savas. O losach spotkania zadecydował tie-break wygrany przez Niemców do 12. Podopieczni trenera Winiarskiego cały czas byli na plusie mimo kilku krótkich przestojów.

Znakomicie w bloku prezentowali się tureccy siatkarze, zdobywając w tym elemencie aż 16 punktów. Rewelacyjne zawody ma za sobą Efe Mandiraci, który zdobył 27 punktów, 21 dołożył od siebie Kaan Gurbuz. Po stronie triumfatorów błyszczeli Tobias Brand i Moritz Karlitzek, którzy zdobyli kolejno po 22 i 21 ‘oczek’.

Turcja – Niemcy 2:3
(22:25, 44:42, 23:25, 25:19, 12:15)

Składy zespołów
Turcja: Gurbuz (21), Mandiraci (27), Gunes (1), M. Lagumdzija (2), Bedirhan, Done (libero), Marić (11), Savas (7), Yenipazar (1), Bayram (14)
Niemcy: Grozer (13), Kampa (3), Brehme (7), Schott (2), Brand (22), Maase (13), Graven (libero), Fromm (6), Tille, Karlitzek (21)