Liga Narodów: Faworytki nie zawiodły, Niemki zagrają z Dominikankami

Trzeci tydzień rywalizacji w Lidze Narodów siatkarek nie zaczął się od niespodzianki, bowiem Francuzki w trzech setach uległy Amerykankom. W kolejnym spotkaniu Niemki zagrają z Dominikankami.   Dominacja faworytek Amerykanki świetnie zaczęły starcie z Francuzkami, po asach serwisowych Jordan Thompson i Jordan Larson odskakując od nich na 8:4. Europejki popełniały sporo błędów, a amerykański blok […]

Artykuł Liga Narodów: Faworytki nie zawiodły, Niemki zagrają z Dominikankami pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Trzeci tydzień rywalizacji w Lidze Narodów siatkarek nie zaczął się od niespodzianki, bowiem Francuzki w trzech setach uległy Amerykankom. W kolejnym spotkaniu Niemki zagrają z Dominikankami.

Dominacja faworytek

Amerykanki świetnie zaczęły starcie z Francuzkami, po asach serwisowych Jordan Thompson i Jordan Larson odskakując od nich na 8:4. Europejki popełniały sporo błędów, a amerykański blok powiększał przewagę między oboma zespołami (17:10). Pojedyncze udane zbicia Heleny Cazaute na nic zdały się trójkolorowym, a Kelsey Cook na spółkę z Chiaką Ogbogu poprowadziły USA do pewnej wygranej w premierowej odsłonie (25:15).

Po zbiciu Cazaute trójkolorowe drugą zaczęły od prowadzenia 6:4, ale Thompson doprowadziła do wyrównania. Obie drużyny szły łeb w łeb, a dobra postawa Lucille Gicquel powodowała, że Amerykanki nie mogły odskoczyć rywalkom. Udało im się to dopiero po kontrze Thompson (22:20), ale ich błędy doprowadziły do batalii na przewagi. W niej Lauren Carlini dała im zwycięstwo (26:24).

Dopełniły dzieła

Po akcjach Cook zaczęła zarysowywać się niewielka przewaga po stronie siatkarek z USA w trzecim secie (6:4). Ich rywalki popełniały sporo błędów, a po asie serwisowym Larson Amerykanki prowadziły już 12:7. Jednak przy zagrywce Christiny Bauer trójkolorowe wróciły do gry (15:15). Dopiero kontra Kathryn Plummer i as serwisowy Thompson wprowadziły spokój do gry faworytek, a Ogbogu przypieczętowała ich pewne zwycięstwo (25:20).

USA – Francja 3:0
(25:15, 26:24, 25:20)