LN M: Reprezentacja Kuby z kolejnym zwycięstwem

Z kolejnego zwycięstwa w Lidze Narodów cieszą się zawodnicy reprezentacji Kuby. Kubańczycy w trzech setach rozprawili się z Bułgarami. To piąte zwycięstwo Kubańczyków, którzy plasują się na ósmym miejscu turniejowej tabeli.  Mocne otwarcie Kubańczyków Na początku spotkania punkty rozkładały się po równo po obu stronach boiska. Kubańczycy rozpoczęli ataku Sancheza. Dopiero przy kolejnej skutecznej akcji […]

Artykuł LN M: Reprezentacja Kuby z kolejnym zwycięstwem pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Z kolejnego zwycięstwa w Lidze Narodów cieszą się zawodnicy reprezentacji Kuby. Kubańczycy w trzech setach rozprawili się z Bułgarami. To piąte zwycięstwo Kubańczyków, którzy plasują się na ósmym miejscu turniejowej tabeli.

Mocne otwarcie Kubańczyków

Na początku spotkania punkty rozkładały się po równo po obu stronach boiska. Kubańczycy rozpoczęli ataku Sancheza. Dopiero przy kolejnej skutecznej akcji Lopeza ekipa z Ameryki Południowej odskoczyła na trzy „oczka”, a chwilę później przewagę powiększyli o punkt z pola serwisowego (7:11). Ofensywa Kubańczyków zdecydowanie sprawiała problemy Bułgarom i mimo prób Antowa i Petkowa, rywale byli już na zupełnie innym etapie seta (20:13). Podopiecznych Gianlorenzo Blenginiego pogrążyła bardzo dobra zagrywka przeciwników, którzy wykorzystywali ją w odpowiedni sposób praktycznie w każdym możliwym momencie. Seta zakończył ten, który go otworzył – Michael Sanchez.

Przełamanie to jednak za mało

Kubańscy siatkarze nie zwalniali ręki w ataku. Pewnie weszli w drugą partię, za to Bułgarzy na próżno szukali sposobu na poprawę swojego przyjęcia (3:6). W kilku kolejnych akcjach udało im się przełamać, głównie za sprawą Aleksa Grozdanowa i na tablicy pojawił się remis 10:10. Gra punkt za punkt trwała do momentu, aż przypomniał o sobie Sanchez. Na jego uderzenia Bułgarzy nie potrafili odpowiedzieć w wystarczający sposób, by odrobić straty po raz kolejny. W decydującej fazie seta Kubańczycy mieli już pięć punktów zapasu (17:22). Ostatni, ten najcenniejszy przeciwnicy oddali im w postaci błędu serwisowego, których w tym secie mieli aż pięć.

W trzeciej odsłonie obie drużyny nie mogły wyczuć piłki w polu serwisowym. Po wymianie błędów inicjatywę po raz pierwszy w tym meczu przejęli Bułgarzy. Blok Asparuhowa dał im prowadzenie 7:5, ale Kubańczycy bardzo szybko ostudzili entuzjazm rywali. Przy trudnej zagrywce Lopeza wynik odwrócił się na 13:11 dla walczących o igrzyska, by kilka minut później ta przewaga wzrosła do 21:17. Żadnych zaskoczeń w ostatnim fragmencie meczu nie było – ostatnia piłka należała do Marlona Yanta, który atakiem zamknął to spotkanie.

Bułgaria – Kuba 0:3
(18:25, 20:25, 18:25)

Składy drużyn:
Bułgaria: Asparuhow (7), Petkow (6), Antow (12), Tatarow (4), Grozdanow (8), Nikołow S. (3), Bożiłow (libero) oraz Walchinow, Dobrew (libero)
Kuba: Yant (9), Concepcion (7), Sanchez (13), Lopez (10), Simon (9), Thondike (4), Garcia (libero) oraz Charles (1), Taboada, Masso, Mergarejo (1)