Liga Narodów siatkarzy: Niemcy zakończyli turniej wygraną

Reprezentacja Niemiec w swoim ostatnim meczu tegorocznej Ligi Narodów rywalizowała z Iranem . Obie ekipy nie miały już szansy na udział w turnieju finałowym. Ostatecznie ze zwycięstwa 3:0 mogli cieszyć się podopieczni Michała Winiarskiego.    SŁABE KOŃCÓWKI IRAŃCZYKÓW PRZECHYLIŁY SZALĘ GORYCZY Lepiej w spotkanie weszli podopieczni Michała Winiarskiego, którzy błyskawicznie wysunęli się na prowadzenie (3:0, […]

Artykuł Liga Narodów siatkarzy: Niemcy zakończyli turniej wygraną pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Reprezentacja Niemiec w swoim ostatnim meczu tegorocznej Ligi Narodów rywalizowała z Iranem . Obie ekipy nie miały już szansy na udział w turnieju finałowym. Ostatecznie ze zwycięstwa 3:0 mogli cieszyć się podopieczni Michała Winiarskiego.

SŁABE KOŃCÓWKI IRAŃCZYKÓW PRZECHYLIŁY SZALĘ GORYCZY

Lepiej w spotkanie weszli podopieczni Michała Winiarskiego, którzy błyskawicznie wysunęli się na prowadzenie (3:0, 7:4). Na odpowiedź Irańczyków jednak nie trzeba było długo czekać, gdyż do po chwili zdobyli oni punkt kontaktowy (7:8). Niemniej w kolejnych minutach gra toczyła się pod dyktando Niemców, którzy byli zdecydowanie bardziej dokładni (10:7, 13:11, 15:14). Pomimo remisu po 18, końcówka należała do reprezentantów kraju znad Odry, którzy zwyciężyli 25:20. Znakomicie spotkanie otworzył Moritz Reichert, który był autorem aż 7 punktów. Wtórował mu fantastycznie grający Karlitzek. Po irańskiej stronie siatki ciągnął Amin Esma’ilneżad, w duecie z Miladem Ebadipurem.

W drugim secie zawodnicy trenera Peymana Akbariego od początku nie pozwolili rywalom uciec z wynikiem (3:3, 5:6). Z czasem Irańczycy nawet wysunęli się na prowadzenie (11:9, 14:12). Od remisu po 16 gra zaczęła się od nowa. Coraz więcej argumentów było po stronie Niemców, którzy błyszczeli na zagrywce i przede wszystkim wystrzegali się błędów własny. Taka postawa pomogła im w końcówce, dając wygraną 25:23. Od drugiego seta całe show skradł Moritz Karlitzek, który był nie do zatrzymania i łącznie zdobył 21 punktów. Irańczykom cennych punktów dostarczał także Poriya Hossein Khanzadeh.

Trzecia odsłona spotkania przypominała pierwszą, gdyż podopieczni trenera Winiarskiego szybko objęli prowadzenie (4:1, 5:3, 8:6). Irańczycy niewielką różnicę zredukowali dopiero przy stanie po 11, wówczas wynik zaczął stale oscylować wokół remisu (13:13, 15:15). W końcówce kluczowe okazało się doświadczenie i pewność siebie Niemców, którym do zwycięstwa brakowało wyłącznie jednego seta. Gra Irańczyków natomiast w ostatnich końcówkach całkowicie się zacięła (20:25). Niemcy zdołali zdominować przeciwników zagrywkom, co skutkowało kilkoma cennymi asami i ogólną presją na rywalach.

Niemcy – Iran 3:0
(25:20, 25:23, 25:20)

Składy zespołów:
Niemcy: Reichert (13), Kampa (2), Schott (4), Karlitzek (21), Krick (4), Maase (2), Zenger (libero), Tille, Krage (3)
Iran: Milad (5), Moslehabadi (5), Poriya (10), Amin (19), Mohammad (6), Arman (libero), Hazrat, Nasri, Morteza (1), Arshia (1)