Мушка У18 селекција и други пут боља од Словеније

Мушка У18 репрезентација остварила је и другу победу у припремама за Европско првенство у Финској, пошто је на Дивчибарама победила вршњаке из Словеније – 90:75.

После доста изједначених 30 минута, током којих су се екипе често смењивале у вођству, наш тим је сјајном игром у последњем периоду преломио резултат и дошао до победе. Пред последњих пет минута, меч је и даље био отворен. На семафору је  у том тренутку стајало 72:68. До краја утакмице Орлићи су ривалима дозовлили тек седам поена, убации су 18 и славили убедљив тријумф.

Овом утакмицом, наш тим је завршио први део припрема на Дивчибарама. Следи селидба у Вршац, 8. јула, а четири дана касније Орлићи путују у Подгорицу, где ће одиграти два меча са вршњацима из Црне Горе, док ће у генералној проби пред пут у Финску у Вршцу дочекати селекцију Немачке (19. и 20. јул).

Србија У18 – Словенија У18 90:75 (22:17, 16:19, 18:20, 34:19)

Србија у18: Војиновић 2, Тофоски, Дрезгић 18, Костић 11, Марковић 2, Соломун 2, Срзентић, Бошњаковић 18, Станојевић, Шојић 22, Ђурић 5, Бундало 4, Јовановић 6.
Словенија У18: Мехић 6, Повше, Храбар 18, Крофлич 10, Јереб, Болхар 2, Пађен 13, Грошић 2, Морано – Махмутовић 12, Ивичић 5, Здравковић 4, Лапајне 3.

У првој фази такмичења на Европском првенству у Финској наш тим ће бити у групи са Италијом, Летонијом и Израелом. Укрштамо са групом у којој су: Финска, Словенија, Шпанија и Литванија.