Porażka Biało-Czerwonych z Turcją

Niestety drugie spotkanie kadru U20 kobiet podczas EuroBasketu na Litwie nie było już  tak udane jak pierwsze. Po słabszej środkowej części meczu Polki uległy Turczynkom 52:73.

Początek spotkania nie zwiastował kłopotów Polek. Do początku drugiej kwarty mecz był wyrównany, a oba zespoły miały problem ze skutecznością. W kolejnych minutach nasze rywalki wykorzystały jednak przewagę fizyczną, co w połączeniu ze skutecznością w ataku pozwoliło im odskoczyć na kilkanaście punktów.

Krótko po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, na skutek czego Turczynki utrzymały przewagę. Dopiero w czwartej kwarcie Polki zdołały odrobić część strat, przewaga rywalek nie była jednak w żadnym momencie spotkania zagrożona.

Poniedziałek jest dniem przerwy w turnieju. Kolejne spotkanie zespół Michała Snochowskiego rozegra z niepokonanymi Włoszkami. Początek zawodów o godzinie 17 polskiego czasu.

Turcja - Polska 73:52 (9:10, 24:9, 24:6, 16:27)
Polska: Agata Gilmajster 15 (3), Nikola Tomasik 13, Karolina Ułan 13 (1), Wanesa Furman 6 (1), Aleksandra Burzyńska 3, Dominika Ullmann 2, Justyna Adamczuk 0, Nicola Batura 0, Martyna Goszczyńska 0, Agata Makurat 0, Malina Piasecka 0.
Najwięcej dla Turcji: Elif Istanbulluoglu 20 (4), Berfin Sertoglu 15 (2).