ME U-22 M: Zwycięstwo Polaków na inaugurację

Reprezentacja Polski U-22 od zwycięstwa rozpoczęła swoją przygodę z mistrzostwami Europy w tej kategorii wiekowej. Polacy po trzech setach pokonali Hiszpanów. Dwie pierwsze partie były bardzo zacięte, dopiero w trzeciej inicjatywę przejęli podopieczni trenera Luksa. Kolejne spotkanie Polaków już w środę. Przeciwnikami biało-czerwonych będą Węgrzy. Długie akcje i końcówka dla Polaków Zagranie przez środek Jakuba […]

Artykuł ME U-22 M: Zwycięstwo Polaków na inaugurację pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Długie akcje i końcówka dla Polaków

Zagranie przez środek Jakuba Majchrzaka otworzyło pojedynek. Początkowo trwała wyrównana walka, nie brakowało przedłużonych wymian. Gdy po zagraniu po skosie Carlosa Nievesa Suareza Hiszpanie odskoczyli na 10:9, interweniował trener Luks. W dalszej fazie seta żadna z ekip nie była w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Dopiero przy zagrywkach Tytusa Nowika biało-czerwoni wyszli na trzypunktowe prowadzenie – 19:16 i o czas poprosił Ricardo Maldonado. Polacy skutecznie ustawiali blok. Obie drużyny ofiarnie walczyły w obronie. Gdy w aut piłkę posłał Suarez było 24:22 dla Polski. Zagranie Luka Belda De Viala przedłużyło grę, ale ostatnie słowo należało do Mateusza Kufki.

Wyrównana walka

W drugim secie na nowo rozpoczęła się wyrównana gra, siatkarze obu drużyn miewali problemy z wyprowadzeniem kończącego ataku. Więcej błędów popełniali Hiszpanie i to oni musieli gonić wynik (9:11). Po podwójnym bloku na Radosławie Puczkowskim na tablicy wyników pojawił się remis i o czas poprosił trener Luks (13:13). Dopiero mocny atak po bloku w aut Kamila Szymendery pozwolił biało-czerwonym wyjść z niewygodnego ustawienia (15:14). Gdy ciekawą akcję skończył Nowik, interweniował hiszpański szkoleniowiec (16:16). Z czasem uaktywnił się polski blok. Do końca trwała gra punkt za punkt a akcje były długie. Po ataku po skosie Piotra Śliwki biało-czerwoni mieli piłki setowe. Pierwszą z nich Hiszpanie obronili blokując Śliwkę, dlatego o czas poprosił trener Luks. Atak Nowika przez blok zamknął seta.

Kontrola biało-czerwonych

W trzeciego seta lepiej weszli Polacy, którzy po bloku na Beldzie De Vialu odskoczyli na 9:6. Po ataku po bloku w aut Szymendery było już 14:10 i o czas poprosił trener Maldonado. Biało-czerwoni przejęli inicjatywę. Polacy wzmocnili zagrywkę i górowali na siatce. Gdy asa dołożył Kajetan Kubicki, kolejną przerwę wykorzystał hiszpański szkoleniowiec (12:19). Dopiero zagranie po bloku w aut Florentino Rudy Martineza pozwoliło zrobić przejście (13:19). Mimo wyraźnej przewagi Polacy nie tracili koncentracji. Zagranie Szymendery dało serię piłek meczowych biało-czerwonym (19:24). Pierwszą z nich obronił Ruda Martinez. Szybko kropkę nad i zagraniem z szóstej strefy postawił Bartosz Grzona.

Hiszpania – Polska 0:3
(23:25, 23:25, 20:25)

Składy zespołów:
Hiszpania: Nieves Suarez (14), Ribas Brockert (10), Arjones Ferreiros, Belda De Vial (7), Mimoun Chakrani (10), Perez Lledo (7), Sanchez Sayes (libero) oraz Losada, Gonzalo Diaz i Ruda Martinez (3)
Polska: Majchrzak (9), Szymendera (10), Kubicki (2), Nowik (15), Kufka (2), Puczkowski (6), Granieczny (libero) oraz Kędzierski, Grzona (4), Śliwka (5), Nowak (3), Hawryluk (libero), Biliński i Zawadzki