У20 ЕП (ж): Србија без победе у групи, у осмини финала против Италије

Женска У20 репрезентација Србије поразом од Мађарске завршила је такмичење по групама на Европском првенству у Литванији. У последњем колу Д групе: Мађарска – Србија 86:72 (31:12, 18:20, 16:15, 21:25)
Наш тим тако у осмину финала иде са четвртог места у групи и у првој елиминационој рунди играће против Италије, првопласираним тимом Ц групе.
Како је меч почео, није деловало да ће имати овакав ток, па ни завршетак. Изабранице селекторке Дајане Бутулије су се држале до вођства 8:9, колико је било половином цетвртог минута.
Мађарска је тада узвратила серијом 13:0 за великих 21:9, на истеку седмог минута. Испоставило се да је та серија наших ривалки одредила даљи ток утакмице.  Уз сав уложени труд, наш тим до краја није успео да се врати. Неколико пута наше девојке су прилазиле за минус 13, имале и нападе да заостатак још смање, али  нису их користиле. Такмичење по групама завршава без победе.
Најефикаснија у нашем тим била је Јована Јевтовић са 15 поена, Андријана Вуковић додала је 14, двоцифрен учинак имала још Мануела Пиљевић 10 поена.
Комплетну статистику можете видети овде.