Plażowe ME U18: Greczynki zdeklasowały Polki, mimo wszystko Przybyszewska i Wolny grają dalej

Zuzanna Przybyszewska i Aleksandra Wolny drugiego dnia czempionatu nie mogą zaliczyć do udanych. Polki uległy Greczynkom 0:2 (14:21, 13:21). Duet – Alexoglou/Paschalaki całkowicie zdominował rywalizację, choć tak naprawdę biało-czerwonym ciężko byłoby coś więcej ugrać przy słabości w ataku. Dwie wygrane zapewniły jednak polskim siatkarką awans do kolejnej rundy zawodów.    W GRUPIE DOBRZE Na otwarcie […]

Artykuł Plażowe ME U18: Greczynki zdeklasowały Polki, mimo wszystko Przybyszewska i Wolny grają dalej pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W GRUPIE DOBRZE

Na otwarcie turnieju Polki okazały się górą w obu meczach fazy grupowej. Najpierw pokonały 2:0 Armenki – Tonoyan/Tonoyan, a następnie w dwóch setach rozprawiły się z Estonkami – Lukas/Lust. W trzecim meczu Zuzannie Przybyszewskiej oraz Aleksandrze Wolny przyszło się mierzyć z Greczynkami – Alexoglou/Paschalaki, które także dotychczas zachowały czyste konto.

GRECKA DOMINACJA

Lepiej w spotkanie weszły Greczynki, które od początku zaczęły dominować na boisku. Gra Polek z minuty na minutę wyglądała gorzej, gdyż nie były w stanie dotrzymać kroku rywalkom. Głównym problemem były niedociągnięcia w przyjęciu, a przede wszystkim nieskuteczność w ataku. Chwila wystarczyła, aby rozpędzone przeciwniczki uciekły z rezultatem. Pierwszy set padł łupem Greczynek 21:14. W drugiej odsłonie spotkania sytuacja się powtórzyła. Bezradnym biało-czerwonym nie wychodziło kompletnie nic. Polki raz jeszcze musiały uznać wyższość oponentek, przegrywając 13:21.

Reprezentantki Polski popełniły zbyt dużo błędów, ale ich największą zmorą okazał się brak skuteczności w ofensywie (zaledwie 4 punkty w tym elemencie. Zuzanna Przybyszewska zdobyła 5 punktów, z czego jeden blokiem. Aleksandra Wolna zakończyła spotkanie z dorobkiem 0 punktów na koncie. Myrto Paschalaki była autorką 15 punktów, jej koleżanka – Eleni ALexoglou punktowała 14 razy.

Bilans dwóch wygranych i jednej przegranej dał Polkom awans do kolejnej rundy.

Przybyszewska/Wolny (POL) – Alexoglou/Paschalaki (GRE) 0:2
(14:21, 13:21)