Plażowe ME U18: Polki z awansem do kolejnej rundy. Słowaczki nie wytrzymały drugiego seta

Zuzanna Przybyszewska i Aleksandra Wolny, pomimo porażki w ostatnim meczu grupowy, potwierdziły swoją klasę. Polki zwyciężyły ze Słowaczkami 2:0 i meldują się w kolejnej rundzie. W następnym spotkaniu biało-czerwone zmierzą się z Czeszkami – Ebertova/Knoblochova. SŁOWACZKI NIE WYTRZYMAŁY TEMPA W emocjonującej fazie grupowej biało-czerwone nie były w stanie awansować z pierwszego miejsca. Oznacza to, że […]

Artykuł Plażowe ME U18: Polki z awansem do kolejnej rundy. Słowaczki nie wytrzymały drugiego seta pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Zuzanna Przybyszewska i Aleksandra Wolny, pomimo porażki w ostatnim meczu grupowy, potwierdziły swoją klasę. Polki zwyciężyły ze Słowaczkami 2:0 i meldują się w kolejnej rundzie. W następnym spotkaniu biało-czerwone zmierzą się z Czeszkami – Ebertova/Knoblochova.

SŁOWACZKI NIE WYTRZYMAŁY TEMPA

W emocjonującej fazie grupowej biało-czerwone nie były w stanie awansować z pierwszego miejsca. Oznacza to, że Zuzanna Przybyszewska i Aleksandra Wolny znalazły się w rundzie 24. Ich przeciwniczkami na drodze do kolejnego etapu turnieju były Słowaczki – Kovalcikova/Zelenakova.

Pierwszy set należał do przewrotnych. Choć biało-czerwone starały się narzucić własne tempo gry, to sztuka ta im się nie udała. Nie pomogła nawet dyspozycja na zagrywce, którą Polki chciały wywierać presję na oponentkach. Słowaczki stale trzymały kontakt, a o losach seta zadecydowała dopiero krótka gra na przewagi. Górą okazały się polskie siatkarki, wygrywają 23:21. Druga odsłona spotkania wyglądała nieco inaczej. Słowaczki liczyły na przedłużenie spotkania, lecz końcowo musiały uznać wyższość reprezentantek Polski. Przybyszewska i Wolny zdołały uciec z wynikiem rywalkom, co w końcówce zapewniało im komfort i wygraną 21:16. Pierwszy set dużo kosztował słowackie siatkarki, które nie wytrzymały takiej dynamiki pojedynku, odpadając tym samym z turnieju.

Atutem Polek była gra blokiem oraz zagrywka, które dostarczały bezpośrednich punktów. Biało-czerwone mogły liczyć także na potknięcia Słowaczek. Zuzanna Przybyszewska zdobyła 15 punktów, w tym 4 blokiem i jeden as serwisowy. Aleksandra Wolny była autorką 5 ‘oczek’, niepodzielnie królując w polu serwisowym (3 asy). Wśród Słowaczek błyszczała Lea Zelenakova, która zakończyła mecz z dorobkiem 14 punktów.

Kovalcikova/Zelenakova (SVK) – Przybyszewska/Wolny (POL)
(21:23, 16:21)