Женски У18 тим и други пут бољи од Словеније

Женска У18 репрезентација Србије остварила је и другу победу у двомечу са Словенијом у Бањи Ковиљачи, у склопу припрема за ЕП у Португалији. Изабранице тренера Милана Видосављевића од старта су наметнуле контролу стигле до рутинске победе – 88:44

После изједначених пет минута и резултата 9:7, наш тим до краја првог дела игре ривалкама није дозволио више нити један поен, а нанизао је 12. Тих 21:7 са првог малог одмора било је довољно за мирно привођење утакмице крају. До краја је одбрана била јачи део игре изабраница селектора Милана Видосављевића, посебно у другом полувремену када су Словенију свеле на укупно 17 поена за 20 минута.

До одласка на Европско првенство наш тим чекају још две утакмица са Црном Гором (20. и 21. јул), а затим и турнир у Француској, 23. до 27. јула, на коме ће осим са слекцијом домаћина, играти још против Турске и Пољске.

Србија У18 – Словенија У18 88:44 (21:7, 22:20, 20:9, 25:8)

Србија У18: Даворија 12, Тодоровић, Зарић 3, Весић 11, Аранђеловић 7, Ћосовић 10, Алексић 4. Дацић 4, Предојевић 9, Поповић 15, Недељковић 6, Брењо 7.
Словенија У18: Клеп, Побежин, Трантура 5, Гребенц 3, Поклека, Јеленц 11, Валанчић 14, Суботић 1, Петровић, Шћекић, Средојевић, Уранкер 10.