У20 ЕП (ж): Србија у борби за 15. место

У мечу разигравања за пласман од 13. до 16. места на Европском првенству у Литванији, женска У20 репрезентација Србије изгубила је од Мађарске–61:71 (14:17, 16:20, 13:20, 18:14)

Следи борба за утешно 15. место против Финске која је изгубила од Црне Горе.

Овим поразом наше девојке су изгубиле шансу да се боре за опстанак у А дивизији, тако да ће нека нова генерација морати да се враћа из Б дивизије.

Изабранице селекторке Дајане Бутулије су сасвим добро почеле, током првог полувремена држале прикључак, узвраћале на сваки налет ривалки. Бориле су се до краја. Током трећег периода дуго су биле на минус пет – 36:41. Али превише прилика да се сасвим врате у меч нису искористиле и кажњене су са две тројке, којима се Мађарска одлепила на 36:47.

Имале су наше девојке период добре игре половином последњег периода… Пришле на само минус један – 61:62, колико је било после поена Манеуеле Пиљевић, три минута пре краја. Ипак, није било довољно да се резултат сасвим окрене.

Најефикаснија у нашем тиму била је Јована Јевтовић са 14, Андријана Вуковић додала је 13.

Комплетну статистику можете видети овде.