BPT Elite16 Vienna: Polacy meldują się w finale zawodów. Deklasacja Chilijczyków w drugim secie

Michał Bryl i Bartosz Łosiak po zaledwie trzech rozegranych spotkaniach awansowali do wielkiego finału turnieju w Wiedniu. W półfinale pokonali w dwóch setach Chilijczyków – Grimalt M./ Grimalt G. Początek spotkania finałowego z udziałem reprezentantów Polski zaplanowano na godzinę 17:45.

WYMARZONA DRABINKA POLAKÓW

Polakom po udanej przeprawie grupowej, udział w strefie medalowej zapewnił walkower Holendrów. Duet – Boermans/De Groot, ze względu na problemy zdrowotne jednego z siatkarzy, zdecydował się na zrezygnowanie z dalszej gry w turnieju. Po dniu przerwy Polacy automatycznie mieli szansę zmierzyć się w półfinale. Na tym etapie przeciwnikami Michała Bryla i Bartosza Łosiaka była para reprezentująca Chile – Grimalt M./Grimalt G. Oznacza to, że polskim siatkarzom udało się dojść do półfinału rozgrywając w austriackiej stolicy wyłącznie dwa spotkania.

BEZRADNOŚĆ CHILIJCZYKÓW

Wynik meczu skutecznym atakiem otworzył Bartosz Łosiak, który chwilę później pomylił się na zagrywce (1:1). Choć kolejne minuty przyniosły wyrównaną walkę punkt za punkt, to biało-czerwoni szybko przejęli inicjatywę. Po asie serwisowy Michała Bryla było już 7:3 dla reprezentantów Polski. Złą passę siatkarzy z Chile przełamał wreszcie Marco Grimalt, lecz wcale nie oznaczało to powrotu zespołu do gry. Czteropunktowa zaliczka na konto Polaków utrzymywała się przez dłuższy czas (10:6). Później różnica zaczęła rosnąć (15:9, 19:13). Duża przewaga dała biało-czerwonym komfort gry w końcówce, co przełożyło się na wygraną 21:16. Duet Grimaltów walczył do końca, lecz od początku wyglądał gorzej we wszystkich elementach. Druga odsłona pojedynku przelała czarę goryczy, bezradni w ofensywie oponenci nie byli w stanie ruszyć z miejsca, przegrywając 21:9.

Michał Bryl zdobył 21 punktów, w tym 5 blokiem i jeden as serwisowy. Bartosz Łosiak dołożył od siebie 16 ‘oczek’. Po drugiej stronie siatki skuteczniejszy okazał się Marco Grimalt, który zakończył zmagania z 11 punktami na koncie.

Wygrana Polaków naturalnie oznacza awans do wielkiego finału zawodów prestiżowego cyklu Elite16, który tym razem gości w Wiedniu. Reprezentanci Chile zagrają natomiast w finale B. Finał z udziałem Michała Bryla i Bartosza Łosiaka planowo rozpocznie się o godzinie 17:45.

Bryl/Łosiak (POL) – Grimalt M./ Grimalt G. (CHI) 2:0
(21:16, 21:9)

Artykuł BPT Elite16 Vienna: Polacy meldują się w finale zawodów. Deklasacja Chilijczyków w drugim secie pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.