ME U-18 M: Niepokonani Francuzi sięgnęli po złoto

W finale mistrzostw Europy U-18 spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny na tym turnieju – Francja i Włochy. W pierwszym secie Francuzi zdominowali rywali i wygrali do 15. Podczas kolejnych odsłon można było zobaczyć znacznie więcej walki. Nie wystarczyło to jednak do tego, by Włosi wygrali choć jednego seta. Finał zakończył się wynikiem 3:0 dla […]

Artykuł ME U-18 M: Niepokonani Francuzi sięgnęli po złoto pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W finale mistrzostw Europy U-18 spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny na tym turnieju – Francja i Włochy. W pierwszym secie Francuzi zdominowali rywali i wygrali do 15. Podczas kolejnych odsłon można było zobaczyć znacznie więcej walki. Nie wystarczyło to jednak do tego, by Włosi wygrali choć jednego seta. Finał zakończył się wynikiem 3:0 dla Francji. Tym samym to Francuzi wygrali turniej, drugie miejsce przypadło Włochom, zaś trzecie – Polakom.

Pod dyktando Francuzów

Od początku spotkania to Francuzi dyktowali warunki. Po serii przy zagrywkach Daniela Iyegbekedo odskoczyli na 8:3. Głównie za sprawą dobrze ustawionych bloków Włosi odrobili kilka punktów. Nie zdołali jednak realnie zagrozić swoim przeciwnikom. Raz za razem punktował Noa Duflos-Rossi. Mimo starań Manuela Zlatanova dystans pozostawał wyraźny. Atak Ino Dukica dał serię piłek setowych Francuzom. Już pierwsza z nich wykorzystał Andrej Jokanovic.

Nieskuteczny zryw Włochów

W drugiej partii reprezentanci Francji kontynuowali skuteczną grę. Tym razem jednak Włosi nie pozwolili rywalom odskoczyć na więcej punktów. Po ataku Zlatanova jego ekipa złapała kontakt punktowy z rywalami (10:9) a zagranie Gianlucy Cremoniego wyrównało wynik (11:11). W dalszej fazie seta skutecznymi atakami wymieniali się Jokanovic ze Zlatanovem. Ze zmiennym szczęściem punktował natomiast Duflos-Rossi. Chociaż Włosi walczyli, nie byli w stanie przełamać rywali. W końcówce uaktywnił się francuski blok i to podopieczni trenera Leprovosta wygrali do 20.

Z nową energią w trzeciego seta weszli Włosi, którzy po skutecznym bloku prowadzili 3:0. Siatkarze z Francji szybko jednak zniwelowali dystans i rozpoczęła się gra punkt za punkt (4:4, 10:10). Sytuacja odmieniła się dopiero przy zagrywkach Ino Dukica. Gdy kontratak wykorzystał Jokanovic było już 17:13. Poderwać do walki Włochów starał się jeszcze duet Alessandro Benacchio/Nicolo Garello. Zryw w końcówce jednak nie wystarczył. Duflos-Rossi skutecznym atakiem dał kolejne piłki meczowe. Włosi obronili dwie z nich, ale nie zdołali sprawić sensacji.

Francja – Włochy 3:0
(25:15 25:20, 25:21)

Składy zespołów:
Francja: Duflos-Rossi (16), Martzluff (2), Dukic (9), Jokanovic (15), Iyegbekedo (4), Laplace (2), Respaut (libero) oraz Delaporte i Crane (1)
Włochy: Argilagos (4), Benacchio (6), Ciampi (4), Cremoni (3), Garello (7), Zlatanov (13), Giani (libero) oraz Usanza (libero), Boschini (1), Porro (1), Crosato i Dalfiume