Przegrana kadry U18 na EuroBaskecie

Za reprezentacją Polski do lat 18 mężczyzn drugie spotkanie podczas EuroBasketu. Niestety, po końcowej syrenie to rówieśnicy ze Szwajcarii mogli świętować wygraną. Biało-Czerwoni ulegli 61:75, nie wykorzystując 20 rzutów wolnych. W niedzielę nasz zespół czeka mecz z Islandią.

To nie był dobry mecz Polaków. Przez większą część meczu przewagę mieli rywale, którzy w drugiej połowie wypracowali dwucyfrowe prowadzenie. Nasz zespół z lepszej strony zaprezentował się tuż po przerwie, ale długo nie cieszył się z prowadzenia.

W kolejnych minutach znów Helweci radzili sobie jednak lepiej. Dużo problemów naszej drużynie sprawił Dayan Nessah, punktując z pola trzech sekund.

Podobnie jak w spotkaniu z Węgrami Polakom brakowało zaś skuteczności. Tylko połowę prób za jeden punkt Biało-Czerwoni zamienili na punkty, mieli też problem z trafianiem z dystansu - 3 na 25 za 3.

Z double-double spotkanie zakończył Iwo Baganc - 17 punktów i 11 zbiórek.