Plażowe ME U20: Polki z porażką na koniec. Hiszpanki zajmują 5. miejsce

W Mysłowicach grę zakończyła ostatnia z biało-czerwonych par kobiet. Julia Radelczuk i Paulina Łabuz w dwóch setach przegrały z Hiszpankami – Izuzquiza/Carro M. Porażka oznacza, że polskie siatkarki ostatecznie zostaną sklasyfikowane na 6. miejscu. PORAŻKA NA KONIEC To był intensywny turniej w wykonaniu Polek, którym niewiele zabrakło do strefy medalowej. Ostatecznie Julia Radelczuk i Paulia […]

Artykuł Plażowe ME U20: Polki z porażką na koniec. Hiszpanki zajmują 5. miejsce pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W Mysłowicach grę zakończyła ostatnia z biało-czerwonych par kobiet. Julia Radelczuk i Paulina Łabuz w dwóch setach przegrały z Hiszpankami – Izuzquiza/Carro M. Porażka oznacza, że polskie siatkarki ostatecznie zostaną sklasyfikowane na 6. miejscu.

PORAŻKA NA KONIEC

To był intensywny turniej w wykonaniu Polek, którym niewiele zabrakło do strefy medalowej. Ostatecznie Julia Radelczuk i Paulia Łabuz stanęły przed szansą na zajęcie 5. miejsca. W ostatnim spotkaniu turnieju zagrały przeciwko Hiszpankom – Izuzquiza/Carro M., które także doznały potknięcia w ćwierćfinale.

Obie strony bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Niemniej po kilku akcjach na prowadzenie wysunęły się Hiszpanki (7:4). Po ataku Marty Carro było już 13:8 dla oponentek biało-czerwonych. Polskie siatkarki podjęły rękawice nadrabiając część zaległości (10:14), ale chwilę później całkowicie stanęły w miejscu. Drugi bieg ponownie włączyła Sofia Izuzquiza, dając swojemu zespołowi prowadzenie 20:14. Wynik seta nieudanym atakiem zamknęła Paulina Łabuz (14:21).

Druga partia zaczęła się korzystnie dla Polek, które przejęły inicjatywę (3:1). Hiszpanki jednak szybko doprowadziły do remisu, narzucając własne reguły gry (7:4). Przeciwniczki świetnie zagrywały, pojedyncze punkty zdobywały także w bloku. Biało-czerwone przyspieszyły swoją grę starają się ponownie nadrobić zaległości (7:9, 9:12, 12:16). Różnica wcale nie malał, a po stronie polek brakowało wykończenia. Chwilę później Hiszpanki cieszyły się z wygranej 21:16.

Paulina Łabuz zakończyła zmagania z 14 oczkami na koncie (1 blok, 2 asy). Julia Radelczuk dołożyła od siebie 6 punktów. Po drugiej stronie siatki nie do zdarcia była Marta Carro Marquez de Acuna, która łącznie zdobyła 25 punktów. Jej partnerka, Sofia Izuzquiza punktowała 7 razy. Porażka z Hiszpankami daje Polkom 6. miejsce na koniec turnieju.

Łabuz/Radelczuk (POL) – Izuzquiza/Carro M. (ESP) 0:2
(14:21, 16:21)

W czempionacie Polskę reprezentowały dwie inne pary. Julia Czuryło i Zuzanna Rapczyńska zakończyły zmagania na 21. miejscu (ex aequo). Zuzanna Przybyszewska i Aleksandra Wolny zostały sklasyfikowane na 29. miejscu (ex aequo).