Кошаркашице славиле против Порторика у првом мечу на ОИ

СРБИЈА –  ПОРТОРИКО 58:55 (23:15, 20:11, 12:10, 3:19)

Наше кошаркашице славиле су после драматичне завршнице против Порторика у првом мечу на Олимпијским играма у Лилу. Другу утакмицу изабранице селекторке Марине Маљковић играју у среду 31. јула од 13.30 сати против Кине.

Србија је од почетка утакмице наметнула ритам и после четири минута повела 11:2. Ухватиле су ривалке брзо прикључак, да би се наше девојке поново одвојиле на 19:10, а на крају прве деонице било је 23:15.

Сјајно је погађала Чађо за три поена, па својом другом тројком у 12. минуту повећала на двоцифрених 28:17. Подигла је Ногић са две тројке на 34:19, а очигледна разлика у квалитету у корист нашег тима донела је на полувремену великих 43:26.

Контролисала је Србија резултат и игру и у трећој четвртини. Претиле су ривалке јер смо постигли само два поена за пет и по минута, али ни Порториканке нису биле превише ефикасне. Ипак, смањиле су серијом 7:2 на 45:33 у 26. минуту. Погодилѕ је Чађо, па Ногић тројку за 50:33, да бисмо у финишу трећег периода отишли на „плус 19“ – 55:36.

Отворио је Порторико последњу четвртину серијом 9:0 за три минута и потпуно се вратио у меч – 45:55. Србија је била без коша више од пет минута, противнице су смањиле на 47:55, па је селекторка Маљковић морала да узме тајм-аут. Ипак, погодиле су Порториканке тројку за серију 14:0 и 50:55, да би Станковић коначно прекинула кошгетерски пост нашег тима после седам минута. Наставиле су наше девојке да греше, али и Порториканке, да би после после једног дуела под кошем ривалке 52 секунде пре краја смањиле на 55:57. Нисмо реализовали напад, па је Порторику остало 24.3 секунде за изједначење или победу, пошто је Србија за девет и по минута последње деонице постигла само два поена, односно резултат је у том тренутку био 19:2 у овој деоници. Блокирала је Станковић Розадо 6.3 секунде пре краја, фаулирана је и погодила је једно слободно бацање, што је било довољно за победу јер противнице нису стигле до нашег коша.