Србија демолирала Порторико и близу је пласмана у четвртфинале ОИ!

ПОРТОРИКО – СРБИЈА 66:107 (12:24, 23:28, 16:27, 15:28)

Мушка репрезентација Србије више него убедљиво је славила против Порторика на Олимпијским играма и близу је пласмана у четвртфинале и елиминционе рунде у Паризу.

Последњи меч у групи наш тим игра у суботу 3. августа против Јужног Судана од 21.00 сат.

Боље је Србија отворила меч, повела 17:6 у 6. минуту после тројке Богдановића. Ухватили су Порториканци прикључак, смањили на 12:18, да би нши момци до краја четвртине сјајним закуцавањем Милутинова на асистенцију Мицића подигли на 24:12.

Пришао је ривал на старту друге деонице на 18:26, па Милутинов новим закуцавањем у 14. минуту подигао на 35:18. Стигла је Србија два минута касније на 39:20, па на највећих 46:25, а на полувремену имала 52:35.

Контролисала је Србија ситуацију на терену и у трећој деоници, у 24. минуту било је 62:43. Наставила је екипа селектора Пешића да меље противника, после четири везана поена Јовића и сјајних асистенција Јокића било је 66:43, па после закуцавања Аврамовића 70:43. Погодио је Јовић тројку за огромних 79:51 на крају треће четвртине.

Отишла је предност на преко 30 поена на почетку последњег периода (85:51). Плесала је екипа Србије на паркету, поигравала се са противницима. Ушао је пет минута пре краја и рековалесцент Давидовац, који је одмах подигао на 94:57. До краја меча, шансу је добио и Плавшић које је поентирао, а Србија је рутински привела меч крају са огромном разликом – плус 41, што може да буде битно у жребу за четвртфинале.