Србија 3×3 победила Француску за трећи тријумф на ОИ

Наша 3x3 репрезентација је у другом данашњем мечу, овог пута против Француске, славила у узбудљивом дуелу 19:16. Отворио је Мајсторовић утакмицу двојком, а ривали брзо изједначили. Играло се у егалу, уз доста чврсту игру, било је 5:5, да би Французи четири и по минута пре краја повели 9:6. Само минут касније наши момци су изједначили [...]

Наша 3×3 репрезентација је у другом данашњем мечу, овог пута против Француске, славила у узбудљивом дуелу 19:16.
Отворио је Мајсторовић утакмицу двојком, а ривали брзо изједначили. Играло се у егалу, уз доста чврсту игру, било је 5:5, да би Французи четири и по минута пре краја повели 9:6. Само минут касније наши момци су изједначили на 9:9. Атрактивно је закуцао Стојачић за 10:10, па поентирао за 11:10. Направили су Французи фаул, па Мајсторовић погодио двојку за 13:10. На мање од два и по минута пре краја, меч је прекинут због пљуска, а терен покривен најлоном.
После нешто више од пола сата паузе, меч је настављен. После коша за кош, Мајсторовић је погодио двојку за 17:14. Изашао је Мајсторовић ван терена минут пре краја, поентирали Французи, да би Мајсторовић погодио нову двојку за 19:15. Погодили су ривали, а онда Стојачић украо лопту за коначних 19:16 и трећу победу 3×3 Србије на олимпијском турниру.
Србија сутра такође има двомеч, од 19.05 против Летоније, а од 22.05 против Пољске.