BPT Fututers Bruksela: Janiak i Brożyniak z awansem do strefy medalowej

Piotr Janik i Jędrzej Brożyniak sprawnie przebrnęli przez rundę 12. W ćwierćfinale ich przeciwnikami byli bracia – Giles i Louis Vandecaveye. Pierwszy set szybko padł łupem Polaków. W drugim Belgowie odrodzili się i zwycięstwem doprowadzili do tie-breaka. Trzeci set przechylił szalę zwycięstwa na stronę biało-czerwonych, którzy odnieśli przekonujące zwycięstwo. Wygrana daje polskiej parze przepustkę do jutrzejszych meczów w strefie medalowej.

KONCERTOWA GRA BIAŁO-CZERWONYCH

Polacy po udanym meczu rundy 12 awansowali do ćwierćfinału zawodów, gdzie od początku pewnym było, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Na swojej drodze spotkali mocny duet braci – Giles i Louis Vandecaveye (Belgia). Pierwszy set wyszedł Polakom znakomicie, co z pewnością zaskoczyło Belgów. Świetny fragment gry Piotra Janiaka dał biało-czerwonym prowadzenie 6:2. Chwilę później było już 10:5. Bracia podjęli rękawice, lecz nie potrafili poradzić sobie z własnymi niedociągnięciami. Choć udało im się odrobić kilka punktów (7:11, 9:12), to za moment ich gra całkowicie się zacięła. Przy zagrywce Jędrzeja Brożyniaka polska para podwyższyła prowadzenie na 17:10. Koncertowej grze reprezentantów Polski nie było końca, a wynik seta nieudanym atakiem zamknął Giles Vandecaveye (13:21).

MOCNA ODPOWIEDŹ BELGÓW

W drugiej części spotkania Belgowie pilnowali Polaków, nie pozwalając im odskoczyć z wynikiem. W pierwszych minutach nawet udało im się całkowicie przejąć inicjatywę (4:1), ale biało-czerwoni pierwszy punkt kontaktowy zdobyli przy stanie 5:4. Belgom ponownie udało się odskoczyć (10:7,
12:9), lecz nie na długo (13:12). Taka szarpanina trwała w nieskończoność, w czym duża zasługa czujnej gry na siatce braci, a także zbyt dużej liczby błędów po stronie polskiego duetu. Zacięta końcówka wreszcie dała odpowiedź. Spisywani na straty po pierwszym secie Belgowie, stanęli na nogi i przedłużyli rywalizację do tie-breaka, wygrywając 21:19.

STREFA MEDALOWA DLA POLAKÓW

Trzeci set początkowo należał do wyrównanych (3:3, 5:6), jednak z czasem inicjatywa zaczęła należeć do Polaków. Po nieudanym ataku Louisa Vandecaveye było już 10:6 dla biało-czerwonych. Znakomita seria zagrywek Piotra Janika umocniła reprezentantów Polski na faworytów liderów (13:8). Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:9. Jędrzej Brożyniak zdobył 22 punkty (1 as). Piotr Janik punktował 15 razy (2 bloki, 3 asy). Louis Vandecaveye zakończył zmagania z dorobkiem 18 ‘oczek’, a Giles Vandecaveye 17. Zwycięstwo otworzyło Polakom drogę do strefy medalowej. Spotkanie półfinałowe z udziałem biało-czerwonych zaplanowano jutro (tzn. 3 sierpnia) na godzinę 11:15. Ich rywalami będzie duet – Elazar/Cuzmiciov (Izrael).

Vandecaveye G./Vandecaveye Lo. (BEL) – Janiak/Brożyniak (POL)
(13:21, 21:19, 9:15)

Artykuł BPT Fututers Bruksela: Janiak i Brożyniak z awansem do strefy medalowej pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.