Igrzyska olimpijskie: Włosi pokonali Polaków i wygrali fazę grupową [tabela]

W sobotę rozegrano ostatnie spotkania fazy grupowej igrzysk olimpijskich siatkarzy. Na koniec rywalizacji w grupie B Włosi pokonali reprezentację Polski. W ramach pożegnania z Paryżem Serbowie rozegrali, podobnie jak na inaugurację, tie-breaka. Tym razem wygrali z Kanadyjczykami. Większość spotkań 3. kolejki igrzysk olimpijskich siatkarzy rozegrana została w piątek. To właśnie wtedy zmagania zakończyły wszystkie drużyny […]

Artykuł Igrzyska olimpijskie: Włosi pokonali Polaków i wygrali fazę grupową [tabela] pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W sobotę rozegrano ostatnie spotkania fazy grupowej igrzysk olimpijskich siatkarzy. Na koniec rywalizacji w grupie B Włosi pokonali reprezentację Polski. W ramach pożegnania z Paryżem Serbowie rozegrali, podobnie jak na inaugurację, tie-breaka. Tym razem wygrali z Kanadyjczykami.

Większość spotkań 3. kolejki igrzysk olimpijskich siatkarzy rozegrana została w piątek. To właśnie wtedy zmagania zakończyły wszystkie drużyny grupy C. W sobotę do rozegrania pozostały mecze Polska – Włochy i Kanada – Serbia.

Zwycięstwo Serbów na pożegnanie

Już w piątek matematyczne szanse na awans stracili Serbowie. Na pożegnanie z igrzyskami olimpijskimi ekipa prowadzona przez trenera Kolakovicia mierzyła się z Kanadyjczykami. Obie drużyny przed tym meczem nie miały żadnego zwycięstwa. Kanada zamykała zestawienie z zerowym dorobkiem, zaś Serbia miała jeden punkt po przegranym tie-breaku z Francją. W bezpośrednim pojedynku tych po nierównym, pięciosetowym meczu wygrali Serbowie. Tym samym to drużyna prowadzona przez trenera Kolakovicia zajęła 3. miejsce w grupie A, zaś Kanada zamknęła to zestawienie.

W ostatnim meczu grupy B Polacy mierzyli się z Włochami. Biało-czerwoni bardzo źle weszli w mecz. Z czasem było już lepiej, ale wystarczyło to jedynie do ugrania jednego seta. Polacy przegrali 1:3 i pozostali na 2. miejscu w tabeli. Włosi zanotowali trzeci z rzędu komplet punktów. W fazie grupowej stracili tylko dwa sety i zajęli 1. miejsce nie tylko w grupie, ale również we wspólnej tabeli.

Włosi jako jedyni zakończyli fazę grupową z kompletem punktów. Tym samym zajęli 1. miejsce we wspólnej tabeli. Na drugim miejscu uplasowali się Włosi, zaś trzecią lokatę zajęli Słoweńcy. Dalej w zestawieniu mamy kolejno Francuzów, Niemców i Polaków. Dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc to Brazylia i Japonia. Na podstawie tego zestawienia powstały pary ćwierćfinałowe. Najsłabszą ekipą igrzysk – zgodnie z przewidywaniami – zostali Egipcjanie. Dość niespodziewanie natomiast tuż nad nimi są Argentyńczycy, którzy wyprzedzili reprezentację Egiptu przez wygranego jednego seta. Reprezentacja Argentyny podczas igrzysk olimpijskich w Tokio sięgnęła po brązowe medale.