Лиман покорио краљевски град

Град где су се крунисали српски краљеви угостио је Рода 3x3 првенство Србије. Краљево је било домаћин турнира на коме су најбољи били баскеташи из екипе Лиман Церекс. Они су у финалној утакмици савладали 3x3 Златибор резултатом 21:11. Треће место припало је екипи Авиатор 3x3 Лоћика. Групна фаза: У првој одиграној утакмици дана, у групи [...]

Град где су се крунисали српски краљеви угостио је Рода 3×3 првенство Србије. Краљево је било домаћин турнира на коме су најбољи били баскеташи из екипе Лиман Церекс. Они су у финалној утакмици савладали 3×3 Златибор резултатом 21:11. Треће место припало је екипи Авиатор 3×3 Лоћика.

Групна фаза:
У првој одиграној утакмици дана, у групи Б, састале су се екипе 3×3 Златибор и 3×3 Моцарт посластичарница. Први напад имала је екипа Златибора, који је заустављен фаулом противника. Златибор је имао прилику да са линије слободних бацања постигне први поен, али ништа од тога. Моцарт је своје прве поене постигао после три и по минута игре, када су противници већ имали велику предност. Екипа Златибора убедљиво је победила резултатом 21:5.
У групи Ц снаге су одмериле екипе Авиатор 3×3 Лоћика и ЛОКО 3×3. Авиатор је започео утакмицу нападом, али без коша. ЛОКО је после офанзивног скока изгубио лопту, те је Авиатор имао напад. Постигли су кош уз фаул, и додатно слободно бацање, које су искористили. ЛОКО је већ у следећем нападу поентирао и смањио разлику. Авиатор је повећао предност на идентичан начин као што је забележио прве поене, фаул плус кош. Авиатор 3×3 Лоћика је однео победу резултатом 21:6.
Битка у групи Д отворена је утакмицом између Ладуре 3×3 и Ужице Златиборац. Продором испод коша, Ужице се уписало на семафор. Ладуре је имао неколико напада да изједначи, али нису били прецизни. Ужице је стекло предност од пет поена већ после првог минута. Ладуре је успео брзо да изједначи на 6:6. До краја утакмице Ладуре је задржао стечену предност током првог дела утакмице, те је славио над екипом Ужице Златиборац резултатом 22:15.
Трипл Трет и 3×3 Моцарт посластичарница играле су за своју прву победу на турниру. У томе је била успешнија екипа Моцарта резултатом 16:5. Први су се на семафор уписали баскеташи Моцарта, кошем из рекета. Са два брза коша, стекли су већу предност. Трипл Трет је први поен постигао са линије пенала. Трипл Трет је пред крај утакмице испунио бонус, те су противници ишли на линију слободних бацања при сваком наредном фаулу. Стечену предност током утакмице, Моцарт је увећавао из минута у минут.
У претпоследњој утакмици групе Ц играли су 3×3 Аранђеловац и ЛОКО 3X3. Аранђеловац је био прецизан у првом нападу. ЛОКО је повео кошем изван линије за два поена. Изједначена борба два тима резултирала је да разлика буде минимална у првим минутима меча. Аранђеловац је захваљујући неколико реализованих напада, довео резултат у своју корист. Аранђеловац је двојкама сломио противника и уписао своју прву победу резултатом 21:14.
Први пут на терену су се нашле екипе 3×3Кв и Лиман Церекса. Лиман је добио прилику да има први напад и закуцавањем су отворили утакмицу. Екипа из Краљева је била дуго без поена, те је одмах на почетку утакмице била у већем заостатку. Лиман је погађао са свих позиција. Утакмица је завршена и пре истека времена предвиђеног за њу. Лиман је уписао 22 поена. Противници су утакмицу завршили са 10 постигнутих поена. (Лиман Церекс 21:10 3×3КВ)
Мечеви у групи Б завршени су сусретом између 3×3 Златибора и Трипл Трет. Нападачки су кренуле обе екипе. Низали су се поени на обе стране, али Златибор је убрзо заиграо пуном снагом и већ на четири минута од почетка утакмице имао је 18 уписаних поена. Златибор је двојком завршио утакмицу и рутински победио резултатом 22:9.
Последњи меч групне фазе одиграли су баскеташи Авиатор 3×3 Лоћике и 3×3 Аранђеловца. Аранђеловац је добро отворио меч постигавши 4 поена, док је Авиатор алеј апом постигао свој први кош. Други кош Авиатор је постигао уз фаул, те је погођеним слободним бацањем смањио заостатак за Аранђеловцем. На истеку четвртог минута, Авиатор је успео да дође до нерешеног резултата (7:7). Авиатор је остварио победу резултатом 19:16. Тиме је завршена групна фаза турнира у Краљеву.

Четвртфинале:
Ова фаза такмичења започела је дуелом Лиман Церекса и Аранђеловац 3×3. Лиман је, као и у групној фази, прве поене забележио закуцавањем. Аранђеловац је после слабијег почетка сустигао Лиман за резултат 4:4. Од тог тренутка, Лиман је преузео иницијативу и наставио је победничку серију. Пласирао се у финале победивши резултатом 21:15.
Наредни сусрет виђен је између 3×3 Моцарт посластичарнице и Ладуре 3×3. Ладуре је отишао на плус два на почетку меча погодивши са спољне позиције. Велика битка виђена је испод коша. Моцарт је ушао у проблем са фауловима, те је Ладуре имао прилику да са пенала постиже лаке поене и чврстом одбраном и добрим нападима успео да се пласира у полуфинале резултатом 21:11.
Златиборски дерби виђен је у трећој утакмици четвртфинала. Снаге су одмерили тимови 3×3 Златибор и Ужице Златиборац. Ужичани су боље кренули, постигавши одмах двојку на почетку. Са два коша које вреде поен, Златибор је изједначио. Са две везане двојке, Златибор је стекао већу предност, те је Ужице тражило тајм-аут. Пауза им је помогла, јер су везали три поена. Ипак, то није било довољно за пласман у полуфинале. Златибор је био бољи и резултат је био у њихову корист – 22:17.
Четвртфинални дуели завршени су утакмицом између Авиатор 3×3 Лоћике и 3×3КВ. Мали број поена у прва три минута меча резултат је добре одбране оба тима. (Авиатор 6:3 КВ). Предност од три поена коју је имао Авиатор, повећавала се како је утакмица одмицала. У последња два минута, Краљевчани су били борбени и смањили предност. Имали су кош за победу, али нису успели да погоде. Авиатор је победом од 15:14 постао последњи полуфиналиста турнира у Краљеву.

Полуфинале:
Први полуфинални пар чинили су Ладуре 3×3 и Лиман Церекс. Ладуре је отворио меч соло продором њиховог баскеташа. Лиман је у следећем нападу изједначио резултат. Уједначена игра оба тима са почетка меча, прекинута је прецизним шутем Лимана изван линије за два. Ладуре је неколико пута поклонио лопту противницима, што је Лиман искористио да постигне већу предност. Лиман је успео беспрекорном игром да уђе у финале победивши резултатом 21:8.
Други финалиста дошао је из дуела Авиатор 3×3 Лоћика и 3×3 Златибор. Златибор је ушао у утакмицу са двојком, а Авиатор је узвратио истим поготком. Проблем за Златибор је био што су брзо достигли 6 фаулова, јер сваки наредни фаул, за њихове противнике значи слободна бацања. Недуго затим је и Авиатор испунио бонус. На половини меча, Златибор је имао предност од три поена (10:7). Када је Авиатор испунио бонус, Златибор је заиграо опуштеније, и привео утакмицу крају задржавши своју предност. Тако су постали други финалисти победивши резултатом 21:17.

Финале:
У последњој и најважнијој утакмици дана, сусреле су се две најбоље екипе турнира, Лиман Церекс и 3×3 Златибор. Лиман је кренуо учинковито, постигавши четири поена у првом минуту, док се противници нису уписали на семафор. Брзо је текла утакмица и у њој је Лиман играо све боље и боље, не дозволивши Златиборцима да стигну до првог места на турниру. Иако су испред себе имали искусног противника, екипа са Златибора је покушавала да извуче најбоље из утакмице. Лиман је погађао и за два, и испод коша, и са пенала и успео да дође до титуле победивши резултатом 21:11.

Млађе категорије:
У граду на Ибру, поред сениора, играле су и млађе категорије, У16 и У18.
У најмлађој категорији на турниру, победу је однела екипа Циглари, после победе у финалу над тимом Доктори резултатом 13:12. Треће место припало је баскеташима Камења.
У категорији У18 најбољи су био тим Краљево који је у борби за прво место био бољи од тима 3×3 резултатом 16:6. На трећем месту нашла се екипа Вентоф.